Амортизация на erp система

30.07.2020, 15:16 1537 1

30.07.2020, 15:16
Публикации: 85 / 1
ВИП АКАУНТ КОНСУЛТ ЕООД
Здравейте, каква норма на амортизация следва да се прилага за данъчни цели на такъв актив - като софтуер - на 50 %, или като други нематериални активи на 15 %.? Продуктът е създаден за издаване на фактури, следене на складови наличности, плащания, нещо като счетоводна програма, но не точно - служи преди всичко за информация на собственика, не се използват счетоводни сметки и т.н.Завела съм го като софтуер и го амортизирам на 50 %, но сега, една година по-късно са направени разходи за смяна на визията на продукта, направени са и някои подобрения, но на фактурата пише "дизайн и разработка на уеб платформа". Това ме накара да се замисля дали правилно съм определила нормата на амортизация за данъчни цели и дали не е трябвало да го амортизирам на 15 % - като уеб сайт, макар че външни потребители няма да имат достъп до него, не е създаден с цел реклама, онлайн търговия или подобно.
#1 | 30.07.2020, 15:30
Публикации: 104 / 14
Личното ми мнение, е че зависи само и единствено от теб как ще представиш нещата, не мисля, че някой ще се заяжда дали 15 или 50%. Освен това, това са максималнодопустимите стойности, аз бих ги изравнил със счетоводните, ако не гониш някакъв данъчен ефект разбира се.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група