Майчинство и трудов договор при свободна професия

09.10.2020, 15:16 1195 3

09.10.2020, 15:16
Публикации: 313 / 5
Лекар, свободна професия, текат 42 дни болнични. От Здравната каса са обяснили, че ако назначи друг лекр с договор затърговско представителство, а счетоводно може ли сме да пуснем и Трудов договор, може да продължи да работи със Здравната каса, а ако не извършва дейност 2-3 месеца ще й прекъснат договора.
Възможно ли е свободна професия да има действащ трудов договор на друг колега и той да работи . а тя да е в майчинство?
Договорът за търговско представителство при свободна професия :blush:, не знам какво са имали предвид катосаго предложили от Касата и дали точно ми се предава, възможно ли е в този случай?
#1 | 09.10.2020, 16:05
Публикации: 2974 / 396
Договор за търговско представителство и ТД са различни неща. Иначе ФЛ може да бъде работодател, по начина по който и ЮЛ, КТ не прави разлика, освен по данните на страните, които се вписват в ТД.
#2 | 09.10.2020, 16:24
Публикации: 313 / 5
Това значи ли, че тя нищо, че е в майчинство, ако назначи лице при нея на трудов договор може да продължава да работи, да издава фактури през булстата на свободната професия?
#3 | 09.10.2020, 16:59
Публикации: 313 / 5
Знач, че ако свободна професия може да назначи по трудов договор, както при ЕТ, ЕООД, ООД, но нали, както при фирмите, за да бъде собственикът или управителят в майчинство, във фирмата се назначава прокурист, или друг управител при ЕООД или ООД, за да е действаща фирмата, а при свободните професии, какъв е вариантът да продължат да работят в периода на майчинството?
Според мен няма, но от Касата не мислят така!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група