Обезщетение при безработица след майчинство

14.11.2020, 15:50 1229 1

14.11.2020, 15:50
Публикации: 1 / 0
Здравейте, бих искала да получа информация за следния казус:

Когато излязох в отпуск по майчинство съкратиха моя отдел във фирмата, където все още се водя на работа. Когато изтече втората година на майчинството ми, не е ясно дали ще ми се предложи работа на друго работно място във фирмата или ще ме съкратят (на база закриването на целия отдел).

Интересува ме на каква база ще се изчисли обезщетението, което ще получа от бюрото по труда в случай че ме съкратят.
1.  Дали ще бъде изчислено на базата на парите, които получавам по време на майчинството?  Ако ще се изчисли на база на майчинството дали ще се вземат предвид и двете години или само  втората, която е 380 лв?

2. Дали ще се изчисли на база процент от заплатата, която съм получавала, докато работех?

Благодаря за информацията
#1 | 14.11.2020, 21:56
Публикации: 9335 / 1570
Първо по въпрос 2. Не, няма да е от заплатата, която сте вземали.  Е, може за влезе в изчислението с някой месец.

Обезщетението се изчислява от среднодневния осигурителен доход от последните 24 месеца преди месеца на прекратяване на трудовия договор.

По т.1. Когато в 24- месечния период влизат месеци с майчинство и болнични, за този период се взема дохода, от който е изчислено майчинството или болничния. За времето, когато сте получавали 380 лв. се взема минималната работна заплата за периода.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група