Може ли да ми се откаже натрупан платен годишен отпуск, след приключване на отпуск за отглеждане на дете до 2г.?

07.01.2021, 09:06 3426 5

07.01.2021, 09:06
Публикации: 3 / 0
Майка съм на 4 деца- 1 -во над 18 г., 2ро-12г., 3-то 4г., 4-то на 30.04.21г. ще навърши 2г. Сама отглеждам децата под 18 г. В момента съм в отпуск за отглеждане на дете до 2г., който ще приключи след 4 месеца. Имам натрупан платен отпуск над 140 дни. Искам веднага след изтичането на настоящия отпуск да си взема платения, но имам опасения, че началникът ми ще откаже, поради липса на хора / държавен служител съм -МВР/.
Моля за съвет, какви са вариантите ми за продължаване на отпуска, след изтичането на настоящия, тъй като детенцето има  и  здравословни проблеми и няма възможност да постъпи в детско заведение поне до 3 годишната си възраст. Ако ми бъде отказан платеният годишен отпуск, може ли да подам молба за неплатения за отглеждане на дете до 3г., при условие че имам доста натрупан платен отпуск?
#1 | 07.01.2021, 13:04
Публикации: 23 / 2
 Платеният годишен отпуск се разрешава въз основа на писмено искане на работника или служителя до работодателя.
Подайте го поне 2 седмици преди началната дата по възможност с входящ номер и напишете изрично, че очаквате писмен отговор на искането.
В Кодекса на труда не е предвиден срок, в който работодателят трябва да ви отговори на молбата, но подавайки я предварително му оставяте достатъчно голям срок от време за отговор.
Ако до предложената в молбата начална дата на ползване на отпуска няма писмено съгласие от работодателя за ползването му, се счита мълчалив отказ от негова страна.
А дали можете преди използването на платения год.отпуск да го уведомите, че ще ползвате неплатено майчинство - да, можете.
#2 | 07.01.2021, 21:16
Публикации: 53 / 4
Vest ltd & TESM ltd..
Много правилен отговор на колегата/колежката "eleniv".Освен това имате доста отпуск от минали години-заради майчинството.Той ви се трупа-не изгаря и работодателя е длъжен да осигури ползването му .Да не забравяме е 2021 г. и , тя влезна, за нея също се полага отпуск. Отказа на работодателя не решава проблема.Според мен ще Ви се разреши, ако не сега при първа възможност.Поздрави и бъдете здрави!!!
#3 | 14.01.2021, 13:18
Публикации: 3 / 0
Много благодаря за изчерпателните отговори! Бъдете здрави и успешни! 🙂
#4 | 14.01.2021, 13:29
Публикации: 3 / 0
Още е един заплетен въпрос:
От момента, в който излязох по майчинство до настоящия момент заплатата се е вдигнала с около 20 %. Ако след приключване на отпуската за отглеждане на дете до 2г. ми разрешат непосредствено да си взема платения отпуск, то той ще ми бъде заплатен без актуализация в заплатата. До колкото четох.... трябва да се върна на работа за минимум 10 дни, за да се актуализира. Питането ми е: ако през тези 10 дни съм в болничен за дете,  ще  следва ли актуализацията на заплатата или трябва да са задължително присъствени?
#5 | 14.01.2021, 13:31
Публикации: 9299 / 1559
За да има ефект трябва да са присътвени.  Минимум 10 работни дни в месеца преди този, в който ще ползвате отпуска.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група