НКПД

10.05.2012, 07:31 14461 7

10.05.2012, 07:31
Публикации: 99 / 1
  Моля за помощ!
  Трябва ми доказателство,че 41102005 техн.сътр.-хигиенист и 42202006 техн.изпълнител-хигиенист са сходни кодове.И двете длъжности са хигиенисти,но как да докажа сходството между двата кода?
#1 | 10.05.2012, 11:19
МамаБожка
пред кого е нужно това доказателство?
#2 | 10.05.2012, 12:46
Публикации: 62 / 2
с длъжностна характеристика  :thumbup:
#3 | 10.05.2012, 13:53
МамаБожка
с длъжностна характеристика  :thumbup:

ами доказвате го точно в тази дл. х-ка... нали в нея се описват точно изискванията за длъжността? да мете, да мие прозорци/ изпълнител хигиенист/... да  съдейства, когато бърше бюрото на шефа, като му подрежда документите по азбучен ред /сътрудник хигиенист/ ;D
#4 | 10.05.2012, 15:22
Публикации: 1202 / 120
Тук май си имаме майтапчия, а!? :P
От къде го изкопа питащият тоя номер 4220-2006, че да го доказва към който и да било друг.  :punish:
Ако искате да назначите технически сътрудник, на когото не можете да уплътните времето с такъв труд и ще го уплътнявате като хигиенист - никакъв проблем да го направите с длъжностната характеристика и ТД, където да фиксирате, че по-малко от половината време ще е ангажиран работника с този вид дейност (на хигиенист) и си пишете кода и длъжността само по основна длъжност (технически сътрудник 4110-2005)  :thumbup:
#5 | 10.05.2012, 16:02
МамаБожка
Премиер, не е така :P… имаме техн.сътр.-хигиенист  и  техн.изпълнител-хигиенист, като общото е ХИГИЕНИСТ и то е ръководещото, но по принцип си прав за уплътняване на времето… е, и аз съм права де по отношение на дл. характеристика, там може да бъде: техн. изпълнител и сътрудник - хигиенист ;D
#6 | 11.05.2012, 08:28
Публикации: 1202 / 120
Ей! Да се вземете в ръце! Какво общо има код започващ с 4*** с хигиенист, а и код 4220 изобщо не е и не съществува.  http://www.mlsp.government.bg/class1/store/listclass.asp?idCategory=53  Първо са "клас", "подклас", после са "група" и "единична група" пък чак тогава са длъжностните наименования. За какво е тази методика, ако няма да се спазва и си избираме длъжност само по благозвучие. Ако не съществуваше сега щях да съм на ръководна длъжност с код за помощен персонал според един от БАШОВЕТЕ ми, само дето не му мина номера и съм си още с 1*** а той си остана с 2*** щото си мислеше, че като се е наврял в политически кабинет и е хванал Господ за шалчето.... (извинявайте за забежката, но не се сдържах)
И Маме - много ясно, че ДХ е водеща - нали там ще разпишат и определят съотношението между задълженията и според тях ще стъпят на номера и наименованието на водещата длъжност - просто не съм го споменал подробно.
Ако дадената администрация иска просто на съществуваща длъжност тех.сътрудник да си назначи хигиенист - пък да си пусне вътрешна заповед и да признае по собствени правила стажа на лицето натрупан като хигиенист.
#7 | 11.05.2012, 10:23
Публикации: 99 / 1
   Здравейте,за кода 4220 съм  сбъркала при писането,по документи си е вярно.
   Не спорете заради мен.
   Много добре съм запозната с НКПД и ми е ясно как се определя,и че гр.4 е за административен персонал,а не за хигиенисти.Зная,че има методология към НКПД на МТСП и т.н.Не решавам аз,там са сложени тези длъжности по щатно,а аз във връзка с подбор,освен чрез длъжностни х-ки трябва да обясня,че са едно и също,нищо че са с ралични кодове.зная,че последните 3 цифри са пореден номер-4110 2005 и 4110 2006.Ниво,професия,образование и т.н. до 5-то ниво са еднакви,но трябва да отговоря,защо тези накрая имат различие.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група