Отново граждански договор

24.08.2012, 08:47 23647 21

#20 | 24.08.2012, 08:47
Публикации: 11 / 0
Казусът беше наистина доста заплетен ::).Интересен(или по-точно смешен) е фактът че където и да питах за гражд.договоро в НАП,всеки ми отговаряше по различен начин.В крайна сметка всичко приключи добре.Ето какво направих:платежните ги написах за всеки месец по отделно,като посочвам периода за съответния месец,за всеки месец подадох Д1 и Д6,като в Д1 в кл.16 се пише 02100(ако раб.дни примерно са 21) ,а в кл.16.1-21.Т.е.пишат се пълните работни за съответния месец,независимо,че в ТД пише че ще се работи 12 дни в месеца,както беше в моя случай.Относно Декларацията по чл.50 наистина е важно моментът, в който е получен дохода,нищо че гражданския договор включва и период от предходна година.
Много благодаря на всички ,които ми помогнаха-тук получих повече информация, отколкото от НАП! :give_rose:
#21 | 24.08.2012, 14:49
Публикации: 3145 / 253
Тоест периодът за платежните трябва да е само според месеца на единствената декларация 6,да речем с период месец май платежни и декларация 6 за месец май,независимо че се плаща за няколко месеца?

Периода ще ти е такъв, какъвто ти е по ГД. Аз ти писах за Д6, че ще напишеш само една и то с месец, месеца на плащане на хонорара.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група