Декларация за закупуване на обща туристическа услуга

27.05.2021, 09:50 1265 5

27.05.2021, 09:50
Публикации: 72 / 2
Здравейте,

Майка е платила от банковата сметка на фирмата си такса за зелено училище на своето дете. Доколкото четох сега трябва да се попълни декларация между двете фирми , че общата туристическа услуга не подлежи на последваща продажба от страна на фирмата, собственост на майката.  За съжаление такава бланка не успях да открия или вероятно не търся където трябва ..
Може ли да ме насочите ?
#1 | 27.05.2021, 10:02
Публикации: 668 / 83
Разпределете дивидент или обявете скрито разпределение на печалбата.
#2 | 27.05.2021, 10:23
Публикации: 72 / 2
Защо да разпределям дивидент. Аз съм от страна на фирмата получател на превода ?
#3 | 27.05.2021, 10:49
Публикации: 668 / 83
Да, отговора е за друго.
А какво знаечение има кой от къде плаща такса за зелено училише и какво по различно щеше да е ако ви плати в брой или вносна бележка във ваша сметка?
#4 | 27.05.2021, 13:08
Публикации: 72 / 2
Ами когато фирма плаща за дете се изисква такава декларация , с която тя уверява, че няма да препродава ,въпросната туристическа услуга на 3то лице.
#5 | 27.05.2021, 15:19
Публикации: 4399 / 737
Много са ми странни такива въпроси за бланки, бележки и т.н. Ако една бланка или бележка или декларация или каквото и да е не е нормативно утвърдено - пишете свободен текст каквото ви трябва, което става за около една минута.

Декларация
От еди кой си
(На основание, във връзка с .... ) декларирам, че..............
Подпис

Ако пък е нормативно определена трябва да е там, където е въведено задължението за такава декларация - закон ли, наредба ли...

ПП Многократно съм плащал туристически услуги за не наш персонал, в т.ч. и за деца, не ми се е случвало да ми искат такава декларация.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група