Осигуряване в две фирми - 45 дневен болничен преди термин

02.07.2021, 20:15 969 2

02.07.2021, 20:15
Публикации: 5 / 0
Здравейте,
Много ще съм благодарна, ако някой успее да помогне със следния казус:

Осигурявам се в две фирми. От 25 Юни съм в 45 дневен болничен преди термин (9ти Август).
Следящият ме Акушер-гинеколог е в отпуск и ще ми издаде двата болнични листа на 6ти Юли, съответно тогава ще ги предам към счетоводните отдели на фирмите, в които се осигурявам.

Едната фирма предава болничните до 10то число на същия месец, в който са подадени. В този случай до 10ти Юли. Другият работодател ползва услугите на външна фирма за счетоводство, което автоматично означава, че болничният ще бъде забавен и предаден след 10ти Юли.

Въпросът ми е - възможно ли е НОИ да откаже плащане поради забавен  болничен лист от втория работодател?

Не ме притеснява дали ще се забави плащането, а дали ще бъде осъществено.
Причината за съмнението ми идва от там, че веднъж НОИ ми отказа изплащане на болничен ден поради това, че вторият работодател подаде болничния с корекция за следващ месец.
#1 | 02.07.2021, 21:10
Публикации: 72 / 9
Не се притеснявайте всичко ще ви бъде изплатено. НОИ имат информация за всеки на колко основания се осигурява и възниква проблем само , ако на лице работещо примерно на 2 места е издаден 1 болничен лист. Иначе :                             
чл.31 ал. (4) Паричните обезщетения на лица, които към деня на настъпване на съответния риск са осигурени за общо заболяване и майчинство и/или трудова злополука и професионална болест по повече от едно правоотношение/ основание за осигуряване, се изплащат поотделно по всяко от правоотношенията или за всяко от основанията.
#2 | 03.07.2021, 08:52
Публикации: 5 / 0
Много Ви благодаря!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група