Транзитна продажба на стоки към трета страна

04.08.2021, 16:10 4196 4

04.08.2021, 16:10
Публикации: 70 / 9
Здравейте колеги, имам затруднение по следния казус-българска фирма рег.по ЗДДС купува от унгарска фирма рег.по ДДС стока, която се продава от българската фирма на фирма от трета страна/Украйна/.Стоката се транспортира директно от Унгария към Украйна и фактурата за транспорт е към българската фирма.В този случай обмитяването става на митницата в Украйна с фактурата на българската фирма.Унгарската фирма пуска фактура на българската фирма без ддс .Съответно и българската фирма издава на украинската фирма фактура без ддс .Този формиран оборот от българската фирма счита ли се като оборот за регистрация по ддс в Унгария , ако приемем, че минава минималния праг за регистрация ?
#1 | 10.08.2021, 13:24
Публикации: 70 / 9
Повдигам темата отново, никой ли няма такъв казус?
#2 | 12.08.2021, 12:10
Публикации: 73 / 2
Да.  Вижте това. Може би ще Ви помогне. От 2015 г. но е актуално.

Успех
#3 | 12.08.2021, 16:13
Публикации: 70 / 9
Много Ви благодаря.
#4 | 19.09.2021, 10:41
Публикации: 76 / 3
Здравейте! А как се отчита следната сделка? Българска фирма, регистрирана по ЗДДС на общо основание започва продажби през e-bay. Продава стока на физическо лице от САЩ, за което получава превод чрез e-bay. Купува тази стока от Китай, за което ще получи фактура от Китай. Стоката тръгва от Китай директно до САЩ. Това как касае дневниците по ЗДДС?
1. За услугата от e-bay ще получим фактура. Би трябвало да е без ДДС и да изготвя протокол по чл. 117.  - съответно в "покупки" и "продажби"!?!
2. За продадената стока на ф.л. в трета страна!?!?- това износ ли е, при положение че стоката не минава граници на Е.С.? Предполагам че трябва да направя отчет за продажбите, обаче как той касае дневниците по ЗДДС.??? и влиза ли изобщо там?
3. За покупката на стоката от Китай, предполагам, че ми служи само за счетоводни цели и не касае ДДС?
Моля за мнение!!! От НАП не ми отговарят, а въпросът е все по-текущ!!!
 :blush: :blush: :blush:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група