Отпуск при откраднати лични документи

18.05.2012, 21:23 4216 2

18.05.2012, 21:23
Публикации: 7 / 0
Здравейте,
на 15-05 пътувайки за работа от дамската ми чанта откраднаха портмонето ми, в което беше и личната ми карта. Обадих се в работата и помолих да ползвам 1 ден отпуск-обясних каква е причината, като казах че ще попълня молбата на 16-05. Прекият ми ръководител се консултирал с мениджъра и ми каза, че няма проблем. На 16-05 попълних молба за 1 ден платен год. отпуск за 2012 /извън графика, ползвала съм 1 ден/. Днес ми казаха, че няма да разпишат молбата, ако не представя доказателство, че съм била в районното-искат удостоверение или копие на заявлението, което попълних. Въпросът ми е- има ли право работодателят да откаже да подпише молбата за отпуск, ако има-какво следва от това и има ли право да изисква такива документи от мен.
Благодаря на всички, които ще отговорят.
Приятна вечер
#1 | 18.05.2012, 21:29
МамаБожка
Обикновено, при каражба районното управление не отказва да издаде такъв документ… покажете го на вашия работодател и не си усложнявайте излишно живота
#2 | 18.05.2012, 21:30
Публикации: 3145 / 253
Едно запомнете: Отпуск се ползва с писмена молба от лицето и с издадена заповед от работодателя.
Разбирам Ви напълно. Нямат право да искат от Вас такива документи, за да Ви разпишат молбата за отпуск. Имат право да не Ви я разпишат.......ако са хора не биха постъпили така, но................
Какво следва ли? Могат този ден да Ви го водят, като самоотлъчка.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група