Ръководство за вещи лица

28.05.2012, 15:20 5069 4

28.05.2012, 15:20
Публикации: 3145 / 253
ДТМ, в говорилната много се размазва, та реших да коментираме тук.
Помествам първа част от записките, които си спомням, не са точни пиша по памет.
"Лицето е ползвало 25ч платен отпуск първи въпрос: Има ли отпуск по часове? на следните дати: .........."
Изброява на коя дата по-колко часа е отсъствал, като описва : "тези данни ги взех от пропуските" втори въпрос: може ли от пропуските да се отчита отпуск?
"Ползвал е дни от.........до.........- 5 дни.....данните ги взех от ведомостта"
трети въпрос: ведомостта ли е документ, за ползваните отпуски?


#1 | 28.05.2012, 15:32
Публикации: 204 / 9
ДТМ, в говорилната много се размазва, та реших да коментираме тук.
Помествам първа част от записките, които си спомням, не са точни пиша по памет.
"Лицето е ползвало 25ч платен отпуск първи въпрос: Има ли отпуск по часове? на следните дати: .........."
Изброява на коя дата по-колко часа е отсъствал, като описва : "тези данни ги взех от пропуските" втори въпрос: може ли от пропуските да се отчита отпуск?
"Ползвал е дни от.........до.........- 5 дни.....данните ги взех от ведомостта"
трети въпрос: ведомостта ли е документ, за ползваните отпуски?



О-оо, Таня-ЛС,шш-ът, да не чуят немците  :air_kiss:, че Гестапо и тук има уши :P

А иначе темата е ръководство за вещи лица, тъй като аз съм колектор на тъпизми и небивалици в тази област на живота. Без майтап, но ги навързвам като Кройф от Аякс навремето.  ;D
Има и съдии, които ме пускат в дневен отпуск, какво ще кажеш, Таня-ЛС? Както едно гарнизонче! :P :yahoo:
Ех, тъпотии, тъпотии, но какво да правя, хванах се на хорото, и пиша сюжетния план.
#2 | 28.05.2012, 15:37
Публикации: 3145 / 253
Дали ще чуят или не, не зная. Но просто се чудя и се мая как се става вещо лице и може ли едно такова да пише неща, които си противоречат с КТ !?!?

Пуснах темата, за да прочетем мнения и от други ТРЗ-та, а ако има и вещи лица след участниците във форума, ще е още по-добре.

Зная, че се става вещо лице само с връзки, но поне вземи малко и почети вече след като си станало такова :( от това зависи изхода на едно дело по трудови правоотношения и съдбата на работника, който е добил смелост да съди работодателя си за не спазване на законите и кодексите
#3 | 28.05.2012, 15:44
Публикации: 204 / 9
Ето препис от протокола с разпита на вещото лице:"При разпита на вещото лице по делото същото твърди: „Виждала съм всички заповеди за отпуск и разрешения за ползване на отпуск. Всички молби за отпуск са отразени във ведомостта за заплати”; „Отпуски през работното време. Допълнила съм и отпуските, които са ползвани през работно време по правилника за вътрешния трудов ред”; „Документите, на които стъпвам, че за посочения период ищецът е бил в отпуск са-молбата за отпуск, заповед за разрешение на отпуск и ведомости” и „Виждала съм всички заповеди за отпуск и разрешенията за ползване на отпуск”."

 :P О-ох  ;D
#4 | 28.05.2012, 15:48
Публикации: 3145 / 253
Какъв е този правилник за вътрешния ред, който противоречи с КТ и какви са тези отпуски по него?
Не зная да се смея или да плача  :smile1:

Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група