Справката за местната единица в отчета за НСИ

22.04.2022, 12:10 1238 2

22.04.2022, 12:10
Публикации: 191 / 5
Здравейте! Предпразнично искам да попитам един въпрос за справката за предприятие в год.отчет на НСИ и по - конкретно за справката за местната единица. Става въпрос за това, че ние сме ЕТ и имаме адрес на регистрация и адрес, на който извършваме дейност - аптека. Аз досега не съм попълвала такава справка за местната единица. Попълвам само за предприятието. Обаче в т.2 за място на извършване на дейността има промяна тази година - има изречение - ако извършваме дейност на поне два адреса/включително адреса за контакт /офиса// - за всеки адрес да се попълни съответната брой приложения "данни за местната единица".  И излезе, че ако попълня такава справка за местната единица - трябва да попълня две справки - една за офиса и една за аптеката. Аз пробвах и така ми излезе, че трябва да попълня и за офис. А ако попълня за дейност - 1 място, не иска да попълвам за местната единица. Чуденето ми е как да постъпя - да попълвам две справки за местна единица или да посоча 1 място или нищо - и да не попълвам местни единици? По принцип съм на мнение по-скоро да не попълвам за местни единици. Но искам да чуя и друто мнение.
Благодаря за отделеното време и внимание!
Пожелавам Ви светли празници! Бъдете здрави и усмихнати!
#1 | 24.04.2022, 09:24
Публикации: 6 / 0
Да, изненадаха ни с тази проверка за адресите. Попълнете на мястото на адрес на фирмата адреса на аптеката, за да не търси местни единици.
#2 | 24.04.2022, 14:56
Публикации: 4400 / 737
Малко за местните единици, гледайте отговорите на dtdimitrov.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група