Особености на нулевата ДДС декларация+търся си нов счетоводител

08.06.2022, 11:37 2103 4

08.06.2022, 11:37
Публикации: 2 / 1
Здравейте,
В момента фирмата ми е на пауза и след няколко месеца ще ми трябва нов счетоводител. До тогава трябва да си пускам нулевите ДДС декларации. Чрез програмата на НАП успешно си ги правя, ясно ми е и как в сайта на НАП да си ги пускам с моя КЕП.

Това което искам да питам, има ли особеност при определен период да се попълват някакви колони, май бях чел нещо, че при 3 месечен период на засичане на ДДС някакви колони трябвало да се попълват? Или нещо друго ако има? Иначе програмата прави празни файлове.

Търся си и нов счетоводител. Касов апарат нямам работници също, фактурите на месец са ми около 15-20. Една две фактури от преводите от чужбина и останалите са от фирми от БГ за материали. Наем на помещение.
Дейността ми беше търговия през интернет само в чужбина и доход от сайтове, без износ е, а чрез БГ пощи е доставката и се подаваше VIES декларация. Аз си водя протоколите от БГ пощи и въз основа на тях правя фактурите. Декларирам си реалната цена, всички приходи на фирмата минават през банка. ООД по ДДС съм, задължителна е регистрацията по ДДС при продажбите онлайн извън БГ

Благодаря предварително
#1 | 08.06.2022, 12:29
Публикации: 832 / 69
Дано не сте били в процедура по възстановяване, а предишния колега да не Ви е информирал. Иначе за празните СД по ЗДДС нищо не се попълва на тримесечие, то е за друга особеност, но там ще трябва да си отворите норматива и да прочетете.
#2 | 09.06.2022, 14:13
Публикации: 2 / 1
Не не съм бил в каквато и да е процедура. Спрял съм фирмата за смяна на бизнеса, а смяната на счетоводителя е заради несправяне със сроковете, не ми дава навреме информация колко дължа като данъци и ме мотаеше все в последния срок. Аз му казвам, че искам да си платя каквото се изисква от закона а той почва да ми чете лекции по счетоводство и да ме убеждава, че мога да мина и иначе. Правеше ми напрежение!

Нямам намерение аз да си водя счетоводството за да се интересувам от други процедури, само ме интересува нулевата ДДС декларация дали има нещо за попълване защото в помощен файл който открих от интернет пише, че се попълвали полета 80,81,82:

"6. Изберете меню "Справки" > "Справка - Декларация по ЗДДС и VIES"
                въведи Период: 202103 > [Декларация ДДС]
                таб "Раздел В,Г,Д" > [Печат] в .pdf
                - при нулева и редовна декларация, нищо не се попълва
                - на третия месец от процедурата за възтановяване на ДДС, полетата 80., 81., 82. се попълват ! "
#3 | 15.06.2022, 20:49
Публикации: 7 / 0
намерете си по-скоро,че лошо
#4 | 29.06.2022, 16:38
Публикации: 5 / 1
Здравейте!
В каква процедура сте, за да попълвате клетки 80,81,82?
За нулева ДДС декларация не се попълва нищо.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група