ДДС за ютуб доходи и ДДС за парични дарения

05.11.2022, 06:10 899 1

05.11.2022, 06:10
Публикации: 1 / 0
Здравейте! Аз имам малко християнско каналче в ютуб. От няколко дни каналът ми се монеразира, т.е. ще започнах да получавам пари от реклами. Това съвпадна и с появата на хора, които решиха да подкрепят служението ми и започнаха да ми изпращат дарения на моя Paypal акаунт. Получавам парични дарения от хора от цял свят, които биват преведени на моя Paypal акаунт. А парите от рекламите са в Google Adsesnse Ирландия и оттам ще влезнат в банковата ми сметка.
Регистрирах се в НАП по член 97а за плащане на ДДС и от 3.11. съм регистрирана. Сега ще си правя КЕП и до 14.12 трябва да подам електронно първата ми ютуб справка-декларация.
Обръщам се към вас, защото не мога да си намеря счетоводител по моите нужди в моя малък град.
Въпросите ми са следните:
Мога ли да остана регистрирана по ДДС като физическо лице или трябва да се регистрирам като практикуваща свободна професия?
Приложено прилагам НАП какво ми иска за първото ми деклариране.
2.1. VIES декларация нужна ли ми е и как да я получа- ако да?
3. Какъв е каналния ред за деклариране на парични дарения от лица, които не са ми преки роднини в ЕС и извън него? Каква регистрация по ДДС? Каква декларация? Мога ли да го навържа с вече иманата от мен регистрация за ютуб?
Предварително благодаря от сърце за съветите!
С уважение:
Яна
#1 | 05.11.2022, 07:50
Публикации: 154 / 22
Начинът, по който задавате въпросите ме кара да мисля, че ви е нужен счетоводител.  Има много колеги, които предлагат онлайн услугата.   
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група