Право, срок и размер на обезщетение при безработица при прекъсване от 12 календарни дни

18.11.2022, 10:54 1314 1

18.11.2022, 10:54
Публикации: 1 / 0
Здравейте , назначена съм на трудов договор с дата 12.07.2021 и с 6 месечен изпитателен срок след който договора става постоянен. Договорът с предишният ми работодател е прекратен на 30.06.2021 год. Това означава 12 календарни и точно 7 работни дни прекъсване между двата договора. Въпросът ми е - в случай, че бъда освободена от сегашния си работодател не по взаимно съгласие, а едностранно от работодателя, имам ли право на пълно обезщетение за безработица? Прекъсването от 7 работни дни ще се отрази ли на срока и размера на обезщетението?Предварително благодаря!
#1 | 18.11.2022, 11:48
Публикации: 9337 / 1570
От цитираните дати разбирам, че ще имате 12 месеца с осигуровки за безработица от последните 18 преди евентуалното прекратяване на ТД. Това означава, че при прекратяване на ТД ще имате право на обезщетение за безработица. Разбира се ако не сте пенсионер или осигурена да друго основание на КСО.
При напускане по Ваше желание, с Ваше съгласие или поради Ваше виновно поведение обезщетението ще е минимално - 4 месеца по 18 лв на работен ден. При всички други начини на прекратяване на ТД ще имате право на "пълна борса" според стажа и дохода от последните 24 месеца.
Прекъсването от 7 работни дни сигурно ще окаже влияние на размера на обезщетението, но влиянието ще е малко /колкото е тежестта на 7 работни дни към около 500 работни дни за 24 месеца/
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група