Паричен бонус или гифт карта - социален разход

18.11.2022, 19:04 818 2

18.11.2022, 19:04
Публикации: 31 / 2
Кое е по-изгодно като облагане - паричен бонус или гифт карта, която отговаря на всички изисквания на социален разход?
Според мен плюса при бонуса е, че данъка се смята върху данъчна основа след приспадане на осигуровките, а минуса е, че се дължи до 25-то число на месеца следващ месеца на изплащане на заплатата.
Относно социалния разход, плюса е, че се дължи до 30.06 на следващата година; минуса е, че данъка се начислява върху брутната сума, без да се приспадат осигуровки.
Правилно ли разсъждавам? БлагоДаря на всички, които ще се включат!
#1 | 18.11.2022, 20:21
Публикации: 4394 / 734
Каква е тази гифт-карта и как може да се обвърже със социален разход?
Иначе, най-изгодното ще намерите като изчислите общия разход за единица и какво ще получи работникът.
#2 | 21.11.2022, 11:37
Публикации: 2116 / 147
Кое е по-изгодно като облагане - паричен бонус или гифт карта, която отговаря на всички изисквания на социален разход?
Според мен плюса при бонуса е, че данъка се смята върху данъчна основа след приспадане на осигуровките, а минуса е, че се дължи до 25-то число на месеца следващ месеца на изплащане на заплатата.
Относно социалния разход, плюса е, че се дължи до 30.06 на следващата година; минуса е, че данъка се начислява върху брутната сума, без да се приспадат осигуровки.
Правилно ли разсъждавам? БлагоДаря на всички, които ще се включат!

И аз нищо не разбрах.
Какво е гиф карта.
Защо падеж 30.06 следващата година.
На какво основание е социален разход?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група