Търговия и онлайн услуги

21.02.2023, 19:33 619 3

21.02.2023, 19:33
Публикации: 5 / 0
Имам регистрирано ООД, ще се занимавам с онлайн сервиз и магазин в сферата на търговията и услугите, като търговията ще бъде през електронния магазин с доставки чрез Еконт и Спиди, а услугите ще бъдат през онлайн сервиза( консултантска и ремонтна дейност, изграждане на онлайн магазин, СЕО оптимизация и други). Въпросът ми е фирмата ми трябва ли да мине по ДДС и трябва ли ми касов апарат за услугите, тъй като за магазина Еконт и Спиди предоставят такива?
#1 | 21.02.2023, 19:53
Публикации: 9370 / 1574
трябва ли ми касов апарат за услугите, тъй като за магазина Еконт и Спиди предоставят такива?
Ако получавате плащания с наложен платеж без да е с пощенски паричен превод, да, ще Ви трябва касов апарат
#2 | 21.02.2023, 20:01
Публикации: 5 / 0
Малко несвързано го обясних. Търговията ще е само през  онлайн магазина и с ППП. За услугите може ли да се мине през форма за заплащане/ бутон в уебсайта и плащане чрез изипей, ипей или подобна онлайн разплащателна система? В случая ще е нужен ли касов апарат?
#3 | 22.02.2023, 08:14
Публикации: 540 / 74
Малко несвързано го обясних. Търговията ще е само през  онлайн магазина и с ППП. За услугите може ли да се мине през форма за заплащане/ бутон в уебсайта и плащане чрез изипей, ипей или подобна онлайн разплащателна система? В случая ще е нужен ли касов апарат?
Преди време Изипей имаха опция да превеждат пари по банков път. В смисъл клиентът Ви отива и Ви ги изпраща на каса, а Изипей Ви ги превеждат по банка, но не зная дали още има такава възможност. Най-добре да проверите на каса.
Ерау си е вид банкова сметка.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група