Въпрос за болничен

30.04.2023, 16:57 467 2

30.04.2023, 16:57
Публикации: 2 / 0
Здравейте,имам следния въпрос.Работя на две работни места на 8 часа и на 2 часа на трудови договори.АГ ми издаде в началото на седмицата два болнични листа,с два различни номера са,каза,ако има нещо ще редактира май не и се е случвало скоро така да издава.
Въпроса ми е сега в единия имам разминаване с длъжностната ми характеристика тъй като бях притеснена и не се сетих,че преподписах нова преди 3 месеца и ми смениха длъжността и съм си казала старата.Дали ще мине така в НОИ или трябва да го нося за редакция и като са два болнични само единият трябва да го взема от работодател и да го нося?Мисля,че още не е подаден от него
#1 | 30.04.2023, 22:02
Публикации: 4407 / 737
При подаване на болничния от работодателя не си спомням да се споменава длъжността. Почти съм сигурен, че е така и при подаване от лекарите, така че нищо страшно не е станало.
#2 | 01.05.2023, 10:15
Публикации: 2 / 0
Много благодаря за отговора и работодателя ми каза,че ще го подаде така,а вече ако ми се наложи нов болничен да си кажа точно длъжността и според него няма да има проблем с изплащането по тази причина,ако направят проблем тогава ще го върна за редакция при доктора
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група