Работещ пенсионер

19.06.2023, 13:11 812 3

19.06.2023, 13:11
Публикации: 28 / 3
Това, че вече са придобили право на пенсия и имат нов трудов договор дава ли право да напускат отново  без предизвестие по чл. 327, ал.1, т.12?
Т.е. се гледа хронологията работещ-пенсионер-работещ пенсионер (като всички работещи) или се има предвид  качеството на работещия "пенсионер".
Тотален блокаж съм в момента, така че ще сте ми  от голяма полза.
#1 | 19.06.2023, 13:24
Публикации: 540 / 74
В крайна сметка правото на пенсия се придобива веднъж, не 100 пъти. Според мен, по тази логика, не би трябвало да може
#2 | 19.06.2023, 13:42
Публикации: 28 / 3
Така е, но от друга страна, след като човек вече е пенсионери си преценява, че не иска вече да е работещ пенсионер, политиката на държавата може да реши, че не трябва да бъде натоварван с предизвестие.
бих искала да прочета нещо черно на бяло.
#3 | 19.06.2023, 18:56
Публикации: 2116 / 147
Така е, но от друга страна, след като човек вече е пенсионери си преценява, че не иска вече да е работещ пенсионер, политиката на държавата може да реши, че не трябва да бъде натоварван с предизвестие.
бих искала да прочета нещо черно на бяло.

Няма черно на бяло. Има право само при придобиване право на пенсия за осигурителен стаж и възраст. Може да придобива евентуално - 2-3 пъти право, на различни основания, но само тогава може да напусне без предизвестие.
Черно на бяло в закона не дописват, а тълкуват закона, съгласно правни принципи юристите.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група