Напускане по чл. 327

19.07.2023, 19:42 650 3

19.07.2023, 19:42
Публикации: 1 / 0
Здравейте, работя в цех за производство на полетиленови изделия, от няколко седмици температурата вътре надвишава 40 градуса - няма климатизация и компресори те често прегряват, шефа иска да работим през нощта, което за мен е невъзможно.
Изискването е представено устно, без законово обоснована писмена заповед и право на възражения от страна на служителите! Вариантите са или си съгласен или си гърмиш годишния отпуск, или напускаш!
Въпросът ми е мога ли да напусна по член 327 и ако да - по коя точка, след като влошените работни условия са при настоящ а не нов работодател, а едностранната промяна на работното време упоменато в трудовия договор без мое съгласие не е вписана никъде "черно на бяло"
#1 | 20.07.2023, 09:41
Публикации: 119 / 4
Според мен няма как да се "припознаете" в чл.127
#2 | 20.07.2023, 09:45
Публикации: 247 / 41
 шефа иска да работим през нощта

Чл. 327 по-скоро не. Но искането на шефа трябва да е с писмена заповед, съобразена с нормите в КТ. Инспекция по труда е органът, който би ви защитил при лоши условия на труд и всякакви други волности от страна на работодателя.
#3 | 20.07.2023, 14:55
Публикации: 2116 / 147
Здравейте, работя в цех за производство на полетиленови изделия, от няколко седмици температурата вътре надвишава 40 градуса - няма климатизация и компресори те често прегряват, шефа иска да работим през нощта, което за мен е невъзможно.
Изискването е представено устно, без законово обоснована писмена заповед и право на възражения от страна на служителите! Вариантите са или си съгласен или си гърмиш годишния отпуск, или напускаш!
Въпросът ми е мога ли да напусна по член 327 и ако да - по коя точка, след като влошените работни условия са при настоящ а не нов работодател, а едностранната промяна на работното време упоменато в трудовия договор без мое съгласие не е вписана никъде "черно на бяло"
Ходите си на работа в договореното работно време щом няма заповед и не работите, докато не Ви се осигурят температури между 18 и 28  градуса. Толкова. Дължат Ви брутно трудово възнаграждение за престой не по Ваша вина.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група