Трудов договор или СОЛ

26.06.2012, 02:58 4186 1

26.06.2012, 02:58
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
Надявам се да ми помогнете. Пред голяма дилема съм. До момента съм работила като СОЛ  с доход около 420 на месец, което си е и облагаемия минимум в този случай.  Имам три предложения от септември да започна на 3 места  всяко е за по 220 лв. - брутна заплата с една дума 660лв.-
и на трите места ми предлагат Тр. Договор на 1/2 щат,  Дилемата е, че  е възможно да сключим договор с всеки от работодателите  и да остана  СОЛ, като в този случай ще ги накарам договора да е за сумата от 220+осигуровките, плащани от работодателя при тази брутна запалата.

МОля, ако някой може да сметне какъв е по-изгодният за мен вариант
3  трудови договора по 220 лв.
или 3 договора за услуга на 220+осигуровките, плащани от работодателя при тази брутна запалата.

Какво ли не опитах, какви ли не калкулатори ли не ползвах, не мога да се оправя с това. 
Моята логика е, че нормативно признатите разходи при СОЛ от 25% са нещо приятно и не виждам защо да се лиша от тях. От друга страна.... това, че при трудов договор си поделяме осигуровките с работодателя.... може пък да е голям кяр. 
Предварително благодаря за помощта, дано съм обяснила както трябва причините за колебанията си.
#1 | 26.06.2012, 11:01
Публикации: 9382 / 1579
1. "До момента съм работила като СОЛ  с доход около 420 на месец, което си е и облагаемия минимум в този случай." - като чета какви понятия ползваш, явно не си се вслушала в съвета ми да говориш със счетоводител
2.  "3 договора за услуга на 220+осигуровките, плащани от работодателя при тази брутна запалата" - ако така си обяснявате гражданските договори - добре. Само че за какви осигуровки от работодател говорите, след като сте СОЛ? Дано не сте и ЕТ...
3. Три трудови договора? Дано да са до 4 часа или общо до 12 часана ден, защото иначе няма да стане. А и нищо не Ви пречи да си останете и СОЛ
4. Имайте предвид, че за някои дейности е невъзможно да се ползва ГД, за други /застраховане напр./ задължително се изисква свободна професия /СОЛ/
5. Пак ще повторя - говорете със счетоводител /може с познат или 1 час консултация срещу заплащане/. Обяснете му какви са вариантите, каква е дейността, какви за очакваните приходи и разходи и може да получите конкретен отговор
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група