Осигуряване на двама съдружника в ООД.

23.08.2023, 10:55 1088 9

23.08.2023, 10:55
Публикации: 3 / 0
Здравейте, имам въпрос за осигуряване /в моя случай/ на двама съдружника в ООД, вписани в ТР че управляват и представляват поотделно. Те са назначени вече и двамата на трудови договори, като управители. Та въпросът ми е не трябва ли поне единият да е на Договор за управление, за да може да назначи другия на трудов договор т.е. възможно ли е и двамата да са на трудови договори и да се самоназначавт един друг? И двамата извършват трудова дейност.
#1 | 23.08.2023, 11:51
Публикации: 220 / 11
Първия по ДУ втория по ТД.
#2 | 23.08.2023, 12:04
Публикации: 2116 / 147
Здравейте, имам въпрос за осигуряване /в моя случай/ на двама съдружника в ООД, вписани в ТР че управляват и представляват поотделно. Те са назначени вече и двамата на трудови договори, като управители. Та въпросът ми е не трябва ли поне единият да е на Договор за управление, за да може да назначи другия на трудов договор т.е. възможно ли е и двамата да са на трудови договори и да се самоназначавт един друг? И двамата извършват трудова дейност.
  Да могат да бъдат и двамата на ТД за дейността, която ще извършват по длъжност, но за да е работодател всеки на другия, ще трябва другия да се осигурява като СОЛ. Така че минимумът за тях е СОЛ + ТД за всеки един от тях. Не е нужен ДУ.
#3 | 23.08.2023, 12:16
Публикации: 3 / 0
Те не са регистрирани като СОЛ, а само на ТД.
Затовабих искала и вашите коментари.
По принцип искат да си имат и трудов стаж, който обаче при Договор за управление няма как да имат трудов стаж.
#4 | 23.08.2023, 14:34
Публикации: 2116 / 147
Те не са регистрирани като СОЛ, а само на ТД.
Затовабих искала и вашите коментари.
По принцип искат да си имат и трудов стаж, който обаче при Договор за управление няма как да имат трудов стаж.

Няма как да са само на ТД.
Вече писах - СОЛ + ТД или ДУ и ТД.  Може само СОЛ.

Като имат ТД, кой им е работодател, след като управителя за тази си дейност не може да е на ТД
#5 | 23.08.2023, 14:58
Публикации: 3 / 0
Няма как да са само на ТД.
Вече писах - СОЛ + ТД или ДУ и ТД.  Може само СОЛ.

Като имат ТД, кой им е работодател, след като управителя за тази си дейност не може да е на ТД

Ок, съгласна съм, че не могат и двамата да са само на ТД.
Честно казано варианта СОЛ+ТД ми се вижда, малко поутежнен, заради декларирането, а и честно казано не съм го използвалав практиката.
За мн по-чистия вариант е единия ТД, а другият ДУ. Но въпроса е че те си искат и трудов стаж.
#6 | 23.08.2023, 22:02
Публикации: 9381 / 1579
И за какво им е трудовия стаж?

Иначе: щом и двамата са на ТД на длъжност "управител" (поне така разбрах от първоначалното питане) нищо не им пречи да седнат на една маса (бюро, ...)  и да подпишат два ТД - първият с работодател А, в длъжността му на управител, и служител Б, другия с работодател Б и служител А.
От опит - става. Важното е да са подписани в един ден и длъжността и на двамата да е "управител на фирмата".

#7 | 11.09.2023, 16:58
Публикации: 2116 / 147
И за какво им е трудовия стаж?

Иначе: щом и двамата са на ТД на длъжност "управител" (поне така разбрах от първоначалното питане) нищо не им пречи да седнат на една маса (бюро, ...)  и да подпишат два ТД - първият с работодател А, в длъжността му на управител, и служител Б, другия с работодател Б и служител А.
От опит - става. Важното е да са подписани в един ден и длъжността и на двамата да е "управител на фирмата".
  Сериозно ли смяташ, че това може да стане и вместо ДУ да имат ТД? Според теб ТЗ за договора с управителя има предвид трудов договор ли? Или има предвид друг договор, който се нарича договор за управление?
#8 | 12.09.2023, 19:51
Публикации: 932 / 28
аз имам следния случай ЕООД  се преобразува в ООД собственика на ЕООД си е самоусигоряващ   и в ООД се осигурява като такъв а новият съдружник в ООДето който е бил на ТД в ЕООД ето  продължава да се осигурява като такъв ....  това правилно ли е
#9 | 12.09.2023, 22:15
Публикации: 9381 / 1579
Може да е правшлно, може и да не е. Зависи този "нов съдружник в ООДето който е бил на ТД" какво върши в ООДто. Ако изпълнява само това, което е в длъжностната му характеристика по трудовшя договор и в рамките на работното време по ТД - правилно е.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група