Преназначаване от договор за изпитване в по чл.114 КТ

29.09.2023, 12:03 539 2

29.09.2023, 12:03
Публикации: 37 / 4
МИРОСЛАВА КАМБУРОВА
 Здравейте,
Моля за насока, имам девойка която е назначена на изпитателен трудов договор, днес ми казва,  че от 01,10,2023 започва да уча и не може да идва всеки ден на работа, а в определени дни. Говорила с управителя и той се е съгласил на 3 дни в седмицата по 8 часа. В този случай как е по редно да прекратя трудовия договор със срок на изпитване и да я назнача с нов договор по чл. 114 от КТ за определени дни. Или да я преназнача само  с анекс и пускане на уведомление за промяна на договора.
#1 | 29.09.2023, 12:18
Публикации: 266 / 67
Вариантите са:
- прекратяване на стария ТД най-добре по взаимно съгласие и подписване на нов. Уведомления за прекратяването и за новия ТД
-анекс (допълнително споразумение) за промяна работното време. Уведомление за ДС с основание чл.114
След сключването на новия ТД вече няма срок на изпитване. При ДС също отпада изпитването, макар че може и да се спори по въпроса
#2 | 29.09.2023, 17:44
Публикации: 2116 / 147
 Здравейте,
Моля за насока, имам девойка която е назначена на изпитателен трудов договор, днес ми казва,  че от 01,10,2023 започва да уча и не може да идва всеки ден на работа, а в определени дни. Говорила с управителя и той се е съгласил на 3 дни в седмицата по 8 часа. В този случай как е по редно да прекратя трудовия договор със срок на изпитване и да я назнача с нов договор по чл. 114 от КТ за определени дни. Или да я преназнача само  с анекс и пускане на уведомление за промяна на договора.
  Правите ДС, с което намалявате РВ и минава на СИРВ и не се занимавате с глупости от сорта на прекратяване, назначаване и т.н. Просто трябва да разбирате от СИРВ.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група