Плащане на данъци от афилейт маркетинг

05.10.2023, 16:01 915 8

05.10.2023, 16:01
Публикации: 12 / 0
Здравейте, от 6 месеца се занимавам с афилейт маркетинг получавам плащания в банковата ми сметка. Трябва ли да се регистрирам като фирма или свободна професия? Кой е по добър избор? Фирмата която ми плаща е от Америка и за този период съм получил 5000 долара в банковата ми сметка. Ще имам ли проблеми с НАП? Аз не работя нормална работа в момента . Не съм сигурен как ще се развият нещата и дали ще имам добри резултати за това не съм сигурен дали да се регистрирам като фирма или свободна професия, ако спря да правя пари или да изчакам
#1 | 05.10.2023, 18:43
Публикации: 175 / 26
Трябвало е преди да започнеш дейност, да го зададеш този въпрос. Сега или се регистрираш като свободна професия или си правиш фирма/ти решаваш/ . И започваш да се самоосигуряваш избора е твой.
#2 | 07.10.2023, 07:31
Публикации: 2116 / 147
Здравейте, от 6 месеца се занимавам с афилейт маркетинг получавам плащания в банковата ми сметка. Трябва ли да се регистрирам като фирма или свободна професия? Кой е по добър избор? Фирмата която ми плаща е от Америка и за този период съм получил 5000 долара в банковата ми сметка. Ще имам ли проблеми с НАП? Аз не работя нормална работа в момента . Не съм сигурен как ще се развият нещата и дали ще имам добри резултати за това не съм сигурен дали да се регистрирам като фирма или свободна професия, ако спря да правя пари или да изчакам
Закъснели сте. Регистрирайте се като свободна професия със задна дата
#3 | 08.10.2023, 11:09
Публикации: 12 / 0
Ще се регистрирам, но има ли някакви последствия като не съм  се регистрирал до сега? За да се регистрирам като свободна професия ще ми трябва ли счетоводител?
#4 | 08.10.2023, 12:08
Публикации: 9373 / 1575
Ще се регистрирам, но има ли някакви последствия като не съм  се регистрирал до сега? За да се регистрирам като свободна професия ще ми трябва ли счетоводител?
Последствия може да има, може да няма. Зависи кога Ви проверят.
Счетоводител не е задължителен. Поне не се изисква по никакъв закон. Ако може да се оправяте сам, няма проблем.
#5 | 08.10.2023, 14:14
Публикации: 4400 / 737
Предвид дейността и неспиращите въпроси на питащия, и предвид това, че вече е нарушител, бих препоръчал поне консултация със счетоводител преди осъществяването на всяка нова бизнес-идея :)
#6 | 08.10.2023, 20:07
Публикации: 12 / 0
Какви последствия може да има
#7 | 08.10.2023, 20:41
Публикации: 9373 / 1575
Какви последствия може да има

Да закъснялата ригистрация по ДДС - отваряте ЗДДС  и четете от чл.178 нататък (глоби , задължение за внасяне на данък, лихви)
За регистрация като свободна професия със задна дата сигурно ще трябва и да се регистрирате като самоосигуряващо се лице със задна дата (осигуровки лихви, глоби за неподадени в срок декларации и т.н.)
#8 | 08.10.2023, 23:16
Публикации: 12 / 0
Да закъснялата ригистрация по ДДС - отваряте ЗДДС  и четете от чл.178 нататък (глоби , задължение за внасяне на данък, лихви)
За регистрация като свободна професия със задна дата сигурно ще трябва и да се регистрирате като самоосигуряващо се лице със задна дата (осигуровки лихви, глоби за неподадени в срок декларации и т.н.)

Благодаря ви много за отговора. Фирмата която ми плаща е от Съединените Щати така, че предполагам не трябва да плащам ДДС? Глобите средно в какъв размер може да са? Също така, ако се регистрирам като свободна професия, но имам лош месец и не направя пари в такъв случай как се процедира ще трябва ли пак да плащам данъци и осигуровки?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група