Студент съм, мога ли да се регистрирам в ДБТ като безработен

08.10.2023, 03:30 542 4

08.10.2023, 03:30
Публикации: 2 / 0
Здравейте , студент съм в 4ти курс в редовна форма на обучение. Имам стаж 12 от последните 18 месеца в чужбина. Бях на няколко пъти да се регистрирам в бюрото по труда като безработен, за да получа обезщетения, но ми бе отказана регистрацията като безработен, защото съм бил учащ, и можело да се регистрирам само като учащ, търсейки работа т.е нямам да имам право на пбезщетения. Искаха ми уверение , че съм прекъснал или съм задочно..Въпроса ми е , имам ли право да се регистрирам като безработен в бюрото по труда , за да получавам обезщетения, въпреки че съм студент ?
#1 | 08.10.2023, 18:32
Публикации: 2116 / 147
Нали от 01.01.2016 г. премахната правото на редовните студенти.
#2 | 08.10.2023, 18:40
Публикации: 2116 / 147
Гледам през октомври същата година са премахнали ограничението, та сега би трябвало да имате право.
#3 | 08.10.2023, 21:08
Публикации: 2 / 0
Проблема е, че служителите отказват да ме регистрират като безработен, защото съм студент. Според тях това не е "отказ" , защото ми предлагат да ме регистрират като учащ , тоест не ми били отказвали регистрация. След като това е лъжа как мога да процедирам ако ми откажат утре отново ? Нямам време и възможност да си сменя адреса и ще трябва да мина през същите служители
#4 | 08.10.2023, 21:14
Публикации: 9372 / 1574
Не отмениха ли изискването за регистрация на безработни по постоянен адрес?
Освен това нали има възможност за регистрация онлайн.
Подавани документите, ако се опитат да Ви откажат - искате писмен отказ (трябва да е написано на база на кой закон или наредба, член, алинея... Ви отказват) Ако смятате, че сте прав/а - обжалвате. Ако и жалбата не мине, значи наистина нямате право.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група