Картов обменен курс

09.10.2023, 14:26 613 3

09.10.2023, 14:26
Публикации: 833 / 69
Здравейте,
Къде се намират картовите валутни курсове на ОББ, бившата Кейбиси? Имам да осчетоводя плащания с карта от месец септември, а не се виждат в сайта им. Някой да сподели опит или пък от друго място откъдето да се вземат?
#1 | 10.10.2023, 09:11
Публикации: 1705 / 207
Разгледайте в интернет банкирането си справките.Трябва да имате за движенията с колони "Сума на картова транзакция"/в съответната валута/, "Валута на картова транзакция" и "Сума"/в лева/.
#2 | 10.10.2023, 11:55
Публикации: 833 / 69
За мен, по правилно е да взимам картовия обменен курс при плащане с карта от сметка в евро. Сега кредитирам валутната сметка по централен курс на валутните единици, които се излели от сметката по банковото извлечение. Така или иначе ще има преоценка на валутата в края на месеца и би следвало всичко да е коректно.
#3 | 08.12.2023, 00:57
Публикации: 1 / 0
При UBB няма колона "Сума на картова транзакция". В сайта им никъде не успях да намеря картовия обменен курс. При RBB го имаше. Говорих със съпорта им по телефона, но от там или нямаха представа какво ги питам или просто ми посочиха менюто с валутните курсове касово/безкасово.
При тях картовия обменен курс излиза 1,979лв за 1€. При плащането с пейпал /регистрирана карта/ е 2,053лв за 1€. За справка при повечето банки тази стойност е еквивалент на безкасовия валутен курс. Често правя онлайн плащания в €, $, £ и усещам разликата.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група