Подпис на гърба на фактура

10.10.2023, 13:59 666 4

10.10.2023, 13:59
Публикации: 38 / 0
Здравейте, искам да Ви попитам два въпроса и Вие как практикувате. На гърба на фактурите, пишете ли счетоводните сметки, т.е примерно 601/401 . Вторият ми въпрос е свързан с подпис на директор/управител. Примерно на фактурите на получател пише друго име, а не на директора/управител, реално карате ли  да се подписва с име, фамилия и подпис на гърба? Един вид, като потвърждение, че позволява този разход. По принцип ние сме в система на двоен подпис, т.е директор и гл.счетоводител задължително се подписва и едва, след това платежното заминава към банката.
#1 | 10.10.2023, 14:10
Публикации: 11974 / 2191
На гърба на фактурите, пишете ли счетоводните сметки, т.е примерно 601/401 .

Аз не.

 Вторият ми въпрос е свързан с подпис на директор/управител. Примерно на фактурите на получател пише друго име, а не на директора/управител, реално карате ли  да се подписва с име, фамилия и подпис на гърба?

И това не.
#2 | 10.10.2023, 15:23
Публикации: 833 / 69
Всичко е според възприетата методология в съответната организация. Можете да контирате документите отпред, отзад с молив, някои бланки имат и графи къде да ги запишете. Отделно може да се въведе текст, който гласи, че стоката е получена/ услугата е предоставена, като доказателство...
#3 | 10.10.2023, 15:23
Публикации: 79 / 10
Аз пиша счетоводните сметки с молив някъде в празното пространство около услугата, например "602/5", без да пиша 401/*. Най-отгоре си пиша просто номерът на доставчика, за да знам като контрагент по-лесно да го намеря с цифри. Никой не подписва тези документи.
#4 | 10.10.2023, 22:11
Публикации: 4400 / 737
behwolf, изглежда сте бюджет? На самите фактури няма особен смисъл да се подписва директорът, защото той се подписва (тоест разрешава плащането) или на платежното, или на РКО, при касов разход. По-големият проблем е, че това са последващи действия, които се правят при вече получена фактура. Би трябвало контролът да е преди това... което за малки суми е неоправдано документално трудоемко, а в много случаи и практически невъзможно.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група