Въпрос за срок на предизвестие!

21.11.2023, 19:56 742 3

21.11.2023, 19:56
Публикации: 6 / 1
Здравейте, ще бъда благодарна ако някой може да ми помогне с мнение!
В предизвестие съм, но имам още 15 дни от него. В договора ми е упоменато, че 30-дневния срок е в полза на двете страни! От два месеца съм във фирмата и още съм в срок на изпитание, а от новата фирма искат да започна веднага и не желаят да чакат!
#1 | 21.11.2023, 22:34
Публикации: 4400 / 737
А какъв е въпросът? :)

Ако искате да напуснете бързо:
- може да помолите работодателя да ви освободи в срока на изпитване (което изпитване разбирам, че е в полза на работодателя?), ако се съгласи - може "от утре".
- може да напуснете без да спазите остатъка от предизвестието, като ще дължите обезщетение (колкото заплатата) за оставащия неспазен срок - чл. 220 от Кодеска на труда.
- можете да поискате платен или неплатен отпуск и ако ви разрешат да почнете в другата фирма на втори договор (ако се съгласят), като свърши предизвестието ще го направят вече основен.
Това се сещам в момента като варианти.
#2 | 22.11.2023, 03:52
Публикации: 6 / 1
Благодаря Ви!
#3 | 22.11.2023, 22:42
Публикации: 2116 / 147
А какъв е въпросът? :)

Ако искате да напуснете бързо:
- може да помолите работодателя да ви освободи в срока на изпитване (което изпитване разбирам, че е в полза на работодателя?), ако се съгласи - може "от утре".
- може да напуснете без да спазите остатъка от предизвестието, като ще дължите обезщетение (колкото заплатата) за оставащия неспазен срок - чл. 220 от Кодеска на труда.
- можете да поискате платен или неплатен отпуск и ако ви разрешат да почнете в другата фирма на втори договор (ако се съгласят), като свърши предизвестието ще го направят вече основен.
Това се сещам в момента като варианти.
[/quote Не стана ясно договорът дали е срочен, защото ако е срочен, а другия безсрочен - ще мине без предизвестие. Възможни са и други варианти.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група