Регист.по ЗДДС

27.11.2023, 14:52 466 1

27.11.2023, 14:52
Публикации: 12 / 0
Здравейте,
искам да ви попитам сумите по сметка 705 продажби на ДМА включва ли се в Облагаемият оборот за задължителна регист.по ЗДДС ИЛИ само се сформира печалба или загуба ?
Благодаря ви предварително!
#1 | 27.11.2023, 15:12
Публикации: 605 / 123
Ако попадат тук не се включват

(3) (Изм. - ДВ, бр. 108 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., изм. - ДВ, бр. 97 от 2016 г., в сила от 01.01.2017 г.) В облагаемия оборот не се включват доставките по ал. 2, т. 2 и 3, когато не са свързани с основната дейност на лицето, доставките на дълготрайни активи, използвани в дейността на лицето, както и доставките за които данъкът е изискуем от получателя по чл. 82, ал. 2 и 3.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група