Изравняване на осигурителен доход на земеделски производител

12.12.2023, 14:38 473 1

12.12.2023, 14:38
Публикации: 5 / 0
Здравейте, регистриран земеделски производител съм, опериращ като ЕТ. Доходите ми от непреработена земеделска продукция са 95%  от общият ми облагаем доход. Оказва се, че за другите 5 % доходи които пак са пряко свързани със земеделската ми дейност, но се считат за преработена продукция трябва да подавам справка за окончателния размер на осигурителния доход. В такъв случай допустимо ли е, когато подлежащият на изравняване доход е по – малко от размера за който избирам да се осигурявам и съм внасяла авансовите си вноски, да ми се признава само минималният размер на осигурителния доход, при положение че доходът ми от непреработена земеделска продукция е по – голям от минималния осигурителен доход. Защо изобщо се изключват тези доходи?
#1 | 12.12.2023, 16:40
Публикации: 9375 / 1576
В такъв случай допустимо ли е, когато подлежащият на изравняване доход е по – малко от размера за който избирам да се осигурявам и съм внасяла авансовите си вноски, да ми се признава само минималният размер на осигурителния доход,
Не само е допустимо, но е и правилно.
Защо доходите от непреработена селскостопанската продукция не се включват в изравняването на осиг.вноски - защото така са решили законодателите.  Лично на мен така ми харесва
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група