Удостоверение за Данъчна Оценка-задължения на името на "Други"

20.12.2023, 19:11 339 1

20.12.2023, 19:11
Публикации: 1 / 0
Здравейте!
Наскоро подадохме искане за удостоверение за данъчна оценка на недвижим имот. Имотът е в Столична община, има три съсобственици, като те имат идеални части. Получихме удостоверението и е отбелязано, наред с трите собственици, които нямат задължения, четвърти ред "СОБСТВЕНИК-ДРУГИ" , като той фигурира с номер, който започва с ЕГН-то на един от тримата собственици , но завършва с букви и цифри на латиница. Попитахме за обяснение, казаха,че това е нормално, но при въпрос какви са тези задължения и защо на касата в общината не ни дават информация как да ги платим, камо ли как да разберем за коя година са, не ми дадоха обяснение и казаха ,че не разбират какво имам предвид.
С други думи, има лице , което има данъчни задължения за същия имот , същата партида, но не е истинско физическо лице, никой от нас не знае за какви години са тези задължения, нито защо  са отбелязани на отделна партида . Дори не знаем как да ги платим, защото , както казах, никой не би въвел такова ЕГН. Ще съм благодарен, ако някой се е сблъсквал с подобен казус, да сподели как да си платя и как да разбера какви са тези задължения и дали няма в бъдеще да има
"ДРУГИ" такива.
#1 | 21.12.2023, 12:18
Публикации: 1705 / 207
На мен ми откриха служебно партида започваща с ЕГН-то на починалия ми баща.
Помислете за наследници на въпросното лице.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група