Промяна на длъжност и право на борса

05.03.2024, 15:48 464 2

05.03.2024, 15:48
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
При закриване на длъжност и преназначаване на друга възможно ли при не подписване на новия договор да се ползва пълното право на борса за 12 месеца?  Примерно заемам определена длъжност но се извършва цялостна промяна във фирмата и получавам нова длъжност, която вероятно ще отговаря на текущите ми задължения, но фактически ще бъде едно ниво по-ниско като длъжност.
Въпроса ми е свързан с  (чл. 54а, ал. 1 от (КСО).
Благодаря предварително!
#1 | 05.03.2024, 18:09
Публикации: 9383 / 1579
получавам нова длъжност, която вероятно ще отговаря на текущите ми задължения, но фактически ще бъде едно ниво по-ниско като длъжност - това само по себе си не е основание за прекратяване на трудовия договор. Ако има някаква вероятност ТД да бъде прекратен на основание чл. 327,ал.1, т.3 , това ще е предпоставка за "пълна борса"
Скрит текст :

възможно ли при не подписване на новия договор да се ползва пълното право на борса ? - неподписването на новия договор само по себе си нищо не значи. Важното е как е прекратен стария /последен/ трудов договор.

право на борса за 12 месеца? - за да имате право на 12 месеца обезщетение, трябва да имате минимум 15 години осигурителния стаж с осигуровки за безработица за времето след 31 декември 2001 г.

Въпроса ми е свързан с  (чл. 54а, ал. 1 от (КСО). - по тази алинея или отговаряте на условията, или не. Те нямат нищо общо с начина на прекратяване на ТД . По-скоро въпросът Ви е свързан с чл.54б, ал.3
#2 | 06.03.2024, 21:30
Публикации: 2 / 0
Благодаря!
Изглежда няма пълно щастие :). Все пак при закриване на длъжност и отказ отмоя страна да приема/подпиша ще трябва да имам някакви права ...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група