Получава ли се майчинство, ако има прекъсване от 1 месец между отделните трудови договори?

01.04.2024, 21:38 197 1

01.04.2024, 21:38
Публикации: 1 / 0
Здравейте,

Обръщам се към Вас с едно запитване, касаещо Майчинството. Имам 7 години непрекъснат трудов стаж (в който се включва и 2 г. майчинство). Стажът е бил при двама работодатели, като не съм имала прекъсване между отделните трудови договори. Края на януари ме освободиха по чл. 328, ал. 3 (намаляване обемът на работа), имах един месец предизвестие през февруари и реално месец март съм била безработна. Работодателят ми изплати обезщетение за март по чл. 222, ал. 1 (ако не се лъжа). От днес 01.04.2024 започнах нова работа. Интересувам се дали това прекъсване от 1 месец би било проблемно за получаването на майчинство в бъдеще или трябва да направя задължително 1 г. стаж при новия работодател? Също се интересувам и от друго - ако примерно напусна тази работа, защото условията не ми харесват ще имам ли право на борса и ако да, то колко време?  :smile1:

Предварително благодаря на отзовалите се!
#1 | 01.04.2024, 22:05
Публикации: 9381 / 1578
За майчинството няма проблем. 12-те месеца явно вече ги имате, щом сте били с отпуск по майчинство. Е, ако този месец влезе в 24-месечния период за изчисляване на новото майчинство, за него ще се смята върху 933 лв (ако не бъркам - върху обезщетението по чл.222,ал.1 няма осигуровки за ОЗМ).
За борсата: Вие регистрирахте ли се вече? Отпуснато ли Ви е обезщетение?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група