Декларация номер 6

18.04.2024, 01:46 217 1

18.04.2024, 01:46
Публикации: 1 / 0
Здравейте! Самоосигурявящо лице съм от миналата година и се опитвам да се справя сама със следенето на всевъзможните срокове и съответно подаването на документите. За пръв път сега подадох годишна данъчна декларация. За мое щастие-успешно.
Спъвам се обаче в подаването на декларация номер 6-излиза грешка. В код корекция пиша 0, на месец-13, а на година-2023. Отварят се автоматично 3-те полета (ДОО, ЗЗО, ДЗПО) и там попълвам съответно сумите, получени като процент (18,3; 5; 8) от разликата между облагаемия доход и осигурителния доход от годишната данъчна декларация.  Ще се радвам, ако някой може да ми каже къде бъркам :( .
Също така имам питане-дали освен декларация номер 1 за всеки осигурителен месец, която подавам през годината, и номер 6, която подавам сега, е необходимо нещо друго да се подава от самоосигуряващото се лице (например декларация номер 5 :?) ? Благодаря ви предварително :)
P.S. Прилагам снимка на грешката.
#1 | 18.04.2024, 06:56
Публикации: 268 / 67
Както сте зачеркнали всичко, как да Ви кажа къде грешите :)
Най-вероятната грешка е, че попълвате Д6-13 по БУЛСТАТ (както попълвате Д1). Д6-13 се подава по ЕГН. Трябва да създадете нов "осигурител" ФЛ по ЕГН и така да попълните и подадете Д6-13.

А това: "там попълвам съответно сумите, получени като процент (18,3; 5; 8) от разликата между облагаемия доход и осигурителния доход от годишната данъчна декларация" не можах да го схвана. В Д6-13 се попълват всички внесени и дължими осигуровки за годината, вкл. и тези от годишното изравняване. Т.е. съответните проценти от годишния осигурителен доход като СОЛ от ГДД.
Некоректно попълнени суми, обаче, не водят до съобщение за грешка.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група