Изчисляване на осигурителен стаж от два трудови договора

Днес в 15:46 102 5

Днес в 15:46
Публикации: 4 / 0
Здравейте,
По настоящем през 2024 г. работя по основен трудов д-р на 8 ч. раб ден от понеделник до петък.
От май месец работя всяка неделя и по допълнителен трудов д-р, който  1 смяна за седмицата за 8 ч. Фирмата, с която е сключен догоеора твърди, че стажът ще бъде признат и при напускане ще ми издадат УП-3. Това вярно ли е. Означава ли че за мес. май ще ми бъде признат  1 мес + 4 дни осигурителен стаж (4 недели, отработени по втория трудов договор)?
#1 | Днес в 15:52
Публикации: 4 / 0
Въобще тези 4 дни, по които съм била осигурена по втория трудов д-р, при положение, че по същото време съм работила и на пълен раб ден по основен тд ще участват ли в изчисляването на осигурителния стаж при пенсиониране?
#2 | Днес в 15:58
Публикации: 149 / 25
Въобще тези 4 дни, по които съм била осигурена по втория трудов д-р, при положение, че по същото време съм работила и на пълен раб ден по основен тд ще участват ли в изчисляването на осигурителния стаж при пенсиониране?
Не, няма да се отразят на осигурителният ви стаж, но ще се отразят на осигурителният ви доход.
#3 | Днес в 15:59
Публикации: 610 / 124
Не, ще Ви бъде зачетен не повече от месец осигурителен стаж.

Чл. 38 от НПОС
(11) Ако през календарния месец лицето е било осигурено на различни основания, за осигурителен стаж се зачита не повече от един месец.

Но доходът по втория трудов договор ще увеличи осигурителния Ви доход за пенсия.
#4 | Днес в 16:11
Публикации: 4 / 0
Благодаря за бързия отговор. И аз смятах така, докато фирмата, наела ме по втори трудов договор не тръгна да ме разубеждава, че стажа при тях се добавял. Интересно, че това е фирма за подбор на персонал и въвеждането на хората в подобно заблуждение е недопустимо
#5 | Днес в 16:14
Публикации: 149 / 25
Благодаря за бързия отговор. И аз смятах така, докато фирмата, наела ме по втори трудов договор не тръгна да ме разубеждава, че стажа при тях се добавял. Интересно, че това е фирма за подбор на персонал и въвеждането на хората в подобно заблуждение е недопустимо

Помолете ги да ви цитират закон/наредба, на която се позовават за това свое твърдение :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група