Мога ли да използвам файлове в Портфолиото си?

09.09.2024, 11:01 135 3

09.09.2024, 11:01
Публикации: 6 / 0
Мога ли представя в портфолиото си проекти, които съм правила по отношение на работните ми задължения, но изцяло аз съм работила по дизайна, при положение, че не съм подписвала предварително Декларация за поверителност? Може би, ще е хубаво да уточня, че става въпрос за уебсайтове, които искам да представя в портфолиото си като дизайн.
#1 | 09.09.2024, 11:04
Публикации: 219 / 10
Ако сте ползвали техническо оборудване , място, офис и всякакви средства собственост на фирмата в, която сте работили или работите , тогава според мен би следвало да е необходимо нейното съгласие поне за разпространение индивидуално от ваше име тези проекти.
Както и да не са били публикувани в техни сайтове.
Превантивно може да се консултирате с адвокат , ако желаете да бъдете коректни.
#2 | 09.09.2024, 11:15
Публикации: 6 / 0
Благодаря за отговора! Използвано е техническото им оборудване, може би трябва да подчертая в Портфолиото ми, че уебсайтът е "собственост" на фирмата.
#3 | 09.09.2024, 15:37
Публикации: 9608 / 1637
Нямам представа от софтуерни специалисти,  но за архитектите знам, че когато включват в портфолиото си чертежи от проект, по който са работили в колектив или по трудов договор, задължително искат разрешение от колектива или работодателя какво точно могат да включат.
Съветвам Ви да говорите със собственика на сайта
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група