Майчинстео

Днес в 18:41 44 0

Днес в 18:41
Публикации: 1 / 0
Здравейте, имам малко по - различен въпрос. Смятам да се допитам и до служител на НОИ,но ще се радвам ако някой е попадал в подобна ситуация да сподели опит. След проверка на НОИ ми бе отказано майчинство с довода,че не може да се докаже категорично и неоспоримо  извършването на трудова дейност. Самото назначаване стана много късно,буквално 2 седмици преди да изляза в майчинство,заради прекаран инсулт в началото на годината. Преди инсулта и след него бях на борсата. Тъкмо си бях намерила работа,на която не можаха да ме назбачат заради инсулта,който получих няколко дни след интервюто.  Предполагам  причината за проверката е късното назначаване,но заради дългият период на възстановяване и нежеланието на нито един работодател да ме назначи на работа нямах никакви опции. Обадиха ми се от счетоводство и казаха,че трябва да заличат данните за назначаването.
Въпросът ми,ако след време успея да си намеря друга работа,мога ли да изляза в майчинство след като поработя малко и имам ли право на някакво социално майчинство за периода в който съм безработна? Какъв  е размера на социалното майчинство? Мога ли да се регистрирам като СОЛ и да изляза в майчинство? Счетоводителката ми каза,че понеже имам стаж и осигуровки имам право майчинството да се изплаща от НОИ, това така ли е и към кого да се обърна за повече информация? Попринцип трябва да се явя на ТЕЛК,който отлагам,защото не искам да се чувствам инвалид.
Последни Теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група