Доход от бране и заготовка на билки

06.08.2012, 14:59 7620 5

06.08.2012, 14:59
Публикации: 4 / 0
Фирма купува готова / суха / стока / билки / от физическо лице, което не е самоосигуряващо се лице. Регистирано е в бюрото по труда и получава помощи за соц.слаби. Само си заготва стоката и ни я продава. Към момента ни е продало стока за около 15000лв, за което е пусната кантарна бележка и сметка за изплатени суми за удържания данък.Лицето следва да си ги декларира с ГДД. Какви биха могли да бъдат последствията за това лице, когато подадем справка по чл.73 към НАП.
#1 | 06.08.2012, 15:08
Публикации: 1202 / 120
Аз бих му "одрязал главата от кръста" или бих го осъдил на "разстрел чрез обесване", а вас просто бих разкатал от глоби!!!   :vinsent:
#2 | 06.08.2012, 15:25
Публикации: 4 / 0
Защо пък нас от глоби ???
#3 | 07.08.2012, 08:59
Публикации: 1202 / 120
http://lex.bg/laws/ldoc/2134916096

http://lex.bg/bg/laws_stoyan/ldoc/2135479531

Докато ме убеждавате, че дейността ви е законна си отбележете колко неща от тия два норматива не сте спазили прикривайки се зад самозаблуждението, че не събирате билки а само ги изкупувате.
Предварително поднасям извинение за тенденциозността в отношението ми, но съм раснал на поляна от лайка пред къщата ни и от безконтролно изпълняване на "пионерски поръчения" /такова бе времето/ сега не мога да намеря един цвят да си нажабуря венците ..... Отделен е въпроса, че безработен, на социални помощи прави доход за 2 - 3 месеца, който и в парламента не знам дали постигат, а вие сте се закахърили да не вземат да му направят нещо - значи сте в пълна "комбина" с такива лица щом сте толкова загрижени. Извинете и за тона, но когато потърсите помощ в болница например се подсетете за следното: Дохода на санитарката за 1 г. е не повече от 5000,00 лв. , на сестрата - 10 - 12 хил. и едва на доктора е около 15 бона.
Приятен ден!
#4 | 07.08.2012, 10:00
Публикации: 4 / 0
Не съм се закахърила дали ще му направят нещо. Даже ще се радвам, ако му направят проверка, защото масово ходят и берат билки и всеки се втори с помощи/ който се е видял с малко пари / се мисли за билкар и ходи да се пазари на каква цена да му ги купиш. Не че се извинявам , но всеки който се мисли за бизнесмен и че от всичко разбира прави каквото си иска и после счетоводителят да оправи кашите. Затова за всеки килограм билка им се пускат кантарни бележки и сметки за изплатени суми и им се удържа данък. Друг е въпросът , че масово от билкозаготвителите и това не правят и ходят и правят поразии навсякъде. Поне затова съм доволна , че успях да извоюват от "многоразбиращият управител" да им се издават нужните документи , а за билките за които самата фирма си изкарва хора да ги берат става с издаването на съответното позволително и представяне на списък на берачите.
#5 | 07.08.2012, 10:16
Публикации: 1202 / 120
Адмирации за това! Наистина, аман от бизнесмени - третокласници, но за съжаление в БГ такива запълниха най напред пазарната ниша и сега не можем да се отървем от принципите им на работа. За това и реагирах автоматично и критично. Ако това ви успокоява - към примера, който ви дадох за доходите ще добавя - и най-учените - докторите правят същото - те пък се мислят за стоящи над всичко вкл. и над закона и ...като "оцапат" работата някъде ни търсят да я преобуем в нормално "облекло" - затова е тотален хаос у нас....но какво да се прави - остава да разчитаме на себе си и се радвам, че в този форум всеки разбира, че не е сам.  :thumbup:  Приятен ден! ..и още веднъж - извинение,...но не се сдържах  :blush:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група