Явяване на ТЕЛК след болнични 180 дни.

04.09.2012, 09:48 11322 2

04.09.2012, 09:48
Публикации: 187 / 1
Здравейте. Управител на ЕООД, осигурява се по ДУК беше в отпуск до 14.08.2012 г. След тази дата има съобщение да се яви на ТЕЛК. От там са казали след 14 август да не се явява на работа, тъй като може да му бъде издаден нов болничен лист.Документите който му изготвих ще представи при тях на 17.09.2012 т.е незнам как да изготвя ведомостта. ДУК няма право на платен или неплатен отпуск. Освен това за периода в който не работи  се внасят осигуровки върху МОП за ДУК без данъка. Ако нямаше други служители  щях да подам Д6  с код 2. а сега незнам какво да направя. Моля Ви за помощ.
Благодаря Ви предварително .
#1 | 04.09.2012, 12:09
Публикации: 173 / 13
След като лицето фактически все още е в отпуск по болест, във  ведомостта отбелязваш болнични. Когато лицето донесе болничен с решение на ТЕЛК тогава ще го представиш в НОИ, заедно с копие от решението, няма проблем, че ще го представиш по-късно - решението си има дата на издаване. :ok:
#2 | 04.09.2012, 12:36
Публикации: 187 / 1
Благодаря Ви.
Но тя не е в болнични.  В последният болничен пише да се яви на работа на 15 авгудт.Обадих се на телефон на ТЕЛК, който ми даде Управителя, тъй като не са ми много ясни техните изисквания и процедури.Отговориха, че всички които са ползвали болнични до 180 дни получат писма да се явят на  на ТЕЛК. Това в никакъв случай не означавало, че ще бъде издаден нов болничен лист. Срокът за произнасяне на комисията бил от 15 дни до три месеца. Обадих се и в НАП, от там ми казаха, че въпросът е много сложен и не могат да се ангажират със съвет, да отида на Аксаков. Във вътрешните правила за организация на РЗ е записано и утвърдено дата на изплащане на заплати 3-то число.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група