Корекция на Д1 и Д6 при грешно начислени болнични!

04.09.2012, 09:49 5498 2

04.09.2012, 09:49
Публикации: 17 / 1
Здравейте
Моля за помощ, по три основни казуса:
1. Подаден болничен, за минал месец в НОИ, но пропуск да бъде отразен в ТРЗ програмата, съответно във ведомостта. Начислени и внесени осигуровки за пълен месец на лицето, Д1 също за пълен месец, но подаден болничен в НОИ, за който той явно си е получил обезщетението, защото не се е обадил! Как да направя корекцията и в Д1 и в Д6?
2. Как се подават данни в Д1 на лице, което сега започва работа, няма никакъв осиг. стаж и носи болничен. Поради липса на стаж НОИ няма да му изплати обезщетение, начисляваме му три дни за сметка на работ. и останалите от НОИ, като му се внасят ЗО - 4,8 % или се води за периода на болничния за сметка на НОИ в непл. отпуск - с 8% ЗО. Като го въведа в програмата тя така ми го генерира, а принципно не е вярно, защо в Непл. отп. той си е в болнични, но без обезщетение - Как трябва да изглежда Д1, защото при мен изглежда странно и според мен невярно! :blink:
3. Как да се направи корекция и в Д1 и в Д6 с болнични подадени  по горния начин, но са грешни лицето си е имало стаж, който не е отбелязан и се води като новопостъпило без стаж съответно програмата му е генерирала точно по гореописания начин Д1 и са му внесени осиг. 8% ЗО за непл. отп. и болнични - 3 дни за работ., сега трябва да го коригирам, но се чудя как най лесно? Дайте идея, предполагам че Д6 не е нуждо на я коригирам а самво да се довнесат сумите за ЗО този месец но в отделни колонки с дата за м. септември като довнасяне?
#1 | 04.09.2012, 14:06
Публикации: 17 / 1
Никой ли не може да помогне :(, моля Ви спешно е!!!
#2 | 04.09.2012, 15:09
Публикации: 3145 / 253
Едва ли е получил нещо от НОИ щом в Д1 не е отразен болничния. Коригирате Д1 и подавате. А за корекция на Д6 ще трябва да отидете на место в НАП.
С коя програма работите. Защо най напред не си погледнете в нея дали въобще е записано на лицето някакъв стаж. - Това ви е по третия въпрос
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група