Услуги, извършвани по електронен път и ДДС

18.09.2012, 10:11 3461 0

18.09.2012, 10:11
Публикации: 185 / 18
Привет, колеги  :wave:
Казусът е следният - доставчикът и получателят на услуги, извършвани по електронен път, се намират в рамките на Европейския съюз и са данъчно задължени юридически лица. Доставчикът е фирмата, която е в България. Услугата е малко особена - фирмата ще притежава сайт, черз който ще предостави място /но не хостинг/ в интернет на търговци, които имат он-лайн магазини. Доставчикът има ангажимент да популяризира своя сайт, чрез него  он-лайн магазините и по този начин да осъществи контакт с купувачи на техните стоки. За всяка реализирана продажба през тези он-лайн магазини чрез сайта доставчикът ще получава възнаграждение. Получателите или получателят на тази услуга /още не знам с колко контрагента ще има отношение фирмата/ са извън България, но в рамките на Европейския съюз.

Въпросът ми е как да третирам тези приходи според разпоредбите на нашия закон за ДДС ? Имам ли основание да не начислявам ДДС ?

Според мен трите особености за услуги, извършвани по електронен път, са изключени за този казус.
Те са - чл. 21, ал.5; чл. 21, ал.7 и глава осемнадесета.

Моля за съдействие, колеги.

Благодаря!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група