Питане за заеми

16.10.2012, 13:01 5675 4

16.10.2012, 13:01
Публикации: 932 / 28
Здравейте ,имам молба за малко разяснение по следният случай
Еоод построй  производствена сграда,като парите за построяването са заеми от американско физическо лице,сега 1 година след построяването тази сграда трябва да бъде купена от друга фирма,която е оод на синовете на американеца  та питам ,как тези заеми ,които фирмата построила обекта дължи към бащата могат да се прехвърлят ,като задължения към другата фирма купувач или нещо подобно,просто да се избегне плащането за сделката и после връщането на тези пари  към американският гражданин
#1 | 16.10.2012, 13:20
Публикации: 6403 / 1130
Въпросът е по-скора юридически.
Като се изяснят муждуфирмените отношения, както и тези между свързани лица, ще има какво да се обсъжда по счетоводното им оформяне. :smile1:
#2 | 16.10.2012, 13:32
Публикации: 932 / 28
хъмм и аз така си мисля но реших все пак да питам,ако някой има нещо подобно
#3 | 02.11.2012, 15:19
Публикации: 932 / 28
побутвам темата и се надявам на вашите мнения по този случай .
 варианта американеца на ,който се дължат парите да влезе в дружеството ,като стойността на неговата вноска да бъде дължимата сума от оодето към него /примерно 300000 лева / и така капитала на дружеството да стане 310000 лева разпределен справедливо между тримата . в по късен етап той да подари неговите дялове на синовете си .
какво мислите по този вариант
#4 | 04.11.2012, 18:52
Публикации: 11969 / 2190
Синовете дължат пари на фирмата, фирмата дължи пари на бащата, та с един добре изработен юридически договор направо синовете да платят на бащата. Ако нямат реалните пари да направят бащата съдружник като му прехвърлят дялове на стойност, равна на дължимата към него сума.
Иначе относно " подарените дялове " - едва ли могат да си ги подаряват, по скоро да ги прехвърлят при определени условия, но тука и юрист трябва да си каже думата.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група