Оплескана трудова книжка

25.10.2012, 13:23 7855 5

25.10.2012, 13:23
Публикации: 135 / 7
Сядам днес да попълвам прекратяването на договора на един работник и виждам, че след моите записи е попълвал работодател по втори трудов договор. Мога да се опитам да попълня всичко на започната от мен страница, но ми се струва некоректно след моето попъ.ване да има такова от предходната година. Работникът ще отива на борсата и сега се чудя дали да не анулирам това, което съм писала и да попълвам след безумния запис по втори трудов договор или ще е по-добре вторият работодател направо да си анулира записа.
Някакво съветче:)
#1 | 25.10.2012, 13:33
Публикации: 5497 / 371
Вторият работодател, така или иначе, ще трябва да анулира записа.
Моят съвет е да прескочите записите на вторият работодател и да продължите попълването /ако до грешният запис не Ви стигне мястото/, за да приключите книжката.

Дано ме разбрахте какво имам предвид :)
#2 | 25.10.2012, 15:54
Публикации: 226 / 4
Потърси и в "одит инфо" има почти същия въпрос, ако не е и същия де. Там има доста отговори.
#3 | 25.10.2012, 16:10
Публикации: 135 / 7
Има някаква тема в одита, но при мен нещата са съвсем различни. В случая изобщо не е трябвало вторият работодател да пише и да маже в книжката, особено пък като е видял, че има запис от първи работодател, който има да приключва записите си. Мисля да накарам да си анулират грешния запис на втория работодател. Сега ще пробвам да се вместя на мястото, което ми е останало, да си допиша прекратяването и да сложа печатчетата.
Единственото, което ме притеснява в случая е, че работникът отива на борсата и там ще намерят за какво да му мрънкат:))
#4 | 25.10.2012, 16:13
Публикации: 5497 / 371
Няма да му мрънкат, ако вторият работодател си задраска записите в ТК и издаде УП3 за периода.
Единствено неприятното е, че в ТК е задрасквано
#5 | 25.10.2012, 18:12
Публикации: 135 / 7
Благодаря!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група