Детски надбавки

06.11.2012, 12:24 54717 26
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

06.11.2012, 12:24
Публикации: 261 / 4
Здравейте! Интересува ме всичко за детските надбавки? Кой има право? Какви документи се изискват и какви срокове  има?
#1 | 06.11.2012, 13:16
Laleva65
В Соц.Грижи Ви дават бланки,които трябва да попълните,дохода на член от семейството Ви не трябва да надвишава 350 лв.Ксерокопие от Акта за раждане на детето,доходите на родителите,служ.бележка за имунизациите от Личния лекар,ксерокопие на лични карти и удостоверение от училище/ако детето учи/
Ако детето Ви е родено,например м.Октомври подавате в м.Ноември,а ако сте пропуснали срока,може да се подаде във всеки месец и този комплект от документи важи 1 година!
#2 | 06.11.2012, 14:06
Публикации: 261 / 4
Ако мъжът е един от собствениците на фирма ООД и се осигурява като СОЛ?
#3 | 06.11.2012, 14:25
Laleva65
Ако мъжът е един от собствениците на фирма ООД и се осигурява като СОЛ?
Зависи на каква сума се осигурява.
#4 | 06.11.2012, 14:56
Публикации: 261 / 4
в/у 420лв.
#5 | 06.11.2012, 15:00
Публикации: 261 / 4
в/у 420лв.
420+331=751лв./3(души)=250,33лв. на човек
#6 | 06.11.2012, 15:05
Laleva65
в/у 420лв.
420+331=751лв./3(души)=250,33лв. на човек
Ами подавайте,отидете до Соц.Грижи да си вземете документи и подавайте!
Успех! :thumbup:
#7 | 06.11.2012, 17:52
Публикации: 42 / 3
ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА СЕМЕЙНИ ПОМОЩИ ЗА ДЕЦА
Чл. 3. (1) (Изм. - ДВ, бр. 93 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 71 от 2006 г.) В молба-декларацията за получаване на семейни помощи по чл. 7 , 8 и 10а от Закона за семейни помощи за деца (ЗСПД) лицата декларират брутните доходи на семейството, получени за последните 12 календарни месеца, предхождащи месеца, през който е подадена молба-декларацията.
 (2) (Нова - ДВ, бр. 93 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 71 от 2006 г.) В молба-декларацията за получаване на еднократна помощ при бременност лицата декларират брутните доходи на семейството за последните 12 календарни месеца, предхождащи периода от 45 дни преди определения термин за раждане.

(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 93 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 41 от 2010 г.) Брутните доходи се изчисляват по реда за определяне на облагаемия доход по Закона за данъците върху доходите на физическите лица.



Има голяма вероятност облагаемият доход да е различен от осигурителния.
#8 | 06.11.2012, 19:09
Публикации: 6324 / 1030
Ако мъжът е един от собствениците на фирма ООД и се осигурява като СОЛ?
СОЛ не формира облагаем доход по ЗДДФЛ и ако ще да се осигурява на 2000 лв. това не е доход на физическото лице, а база за изчисляване на личните му разходи по задължителното му самоосигуряване. :smile1:
#9 | 11.11.2013, 10:49
Публикации: 3 / 0
 :wave:, искам да попитам, има ли право мъжът ми ( с който нямаме брак) да взима детски надбавки, докато аз съм по майчинство. Аз не мога тъй като доходът ми от преди година когато бях на работа надвишава 700 лв. за двете ни, но скоро ще стане година от както не съм на работа и тогава ще изискват ли да ходя от НОИ да взимам бележка за дохода си ( за майчинството което съм получавала една година), тъй като бележката от работодателя ми ще е с 0 -ви стойности. Ходихме вече два пъти в Социалното, но все казват на мъжът ми , че той не може да получава детски тъй като нямаме брак, само ако има съдебно присъдени права върху детето или ако майката е починала. Та той е баща, признал е детето си и има пълни права върху детето ????
#10 | 11.11.2013, 10:57
Публикации: 1181 / 85
Не може мъжът Ви да получава детските надбавки. Ние също нямаме брак и детските ги получавам аз.
#11 | 11.11.2013, 11:02
Публикации: 6113 / 545
Може ли на въпроса Ви да отговоря с въпрос - при подаване на декларацията за детски посочвате ли доходите и на бащата?
#12 | 11.11.2013, 11:07
Публикации: 3 / 0
Не, само моят доход се посочва в декларацията. Затова си като ми изтече другият месец  майчинството за първата година, че втора няма смисъл да стоя за 310 лв., ще искам бележка от работодателя за една година назад с 0-ви стойности, тъй като сега майчинството ми е обезщетение, а не доход и дано не искат и от НОИ бележка де !!!!!
#13 | 11.11.2013, 13:25
Публикации: 5 / 0
Е, след като не посочвате доходите на бащата, когато Вие получавате детските, защо мислите вариант как той да ги получава? Вероятно само защото не искате да ги оставяте на държавата, но самият казус е с предизвестен отговор - няма как бащата да получава детските във вашия случай.
#14 | 11.11.2013, 13:29
Публикации: 6113 / 545
В кръга на шегата - аз пък си мислех по едно време да се разведа с бащата, че да получавам детски, но реших, че за 2100,00 лв. не си струва. От 2 години сме богати.
#15 | 11.11.2013, 13:36
Публикации: 5550 / 369
В кръга на шегата - аз пък си мислех по едно време да се разведа с бащата, че да получавам детски, но реших, че за 2100,00 лв. не си струва. От 2 години сме богати.

2100,00 лв. !!!!!!!!!!!
Това за колко време :) или деца
#16 | 11.11.2013, 13:43
Публикации: 6113 / 545
Сега като се замислих - сумата е по-малка и съвсем не си струва. Не получавам от 2 години и щерката вече е на 17.

Сега и за сумата - 5 години х 12 месеца х 35 лв.:))
#17 | 11.11.2013, 13:48
Публикации: 5550 / 369
Сега като се замислих - сумата е по-малка и съвсем не си струва. Не получавам от 2 години и щерката вече е на 17.

Сега и за сумата - 5 години х 12 месеца х 35 лв.:))

Ако дъщеря ти е второ дете, от 2014 г. ще са 50 лв.
Така, че по-голяма ще е сумата
Помисли си още :))))
#18 | 11.11.2013, 13:51
Публикации: 6113 / 545
Ако си остане месечен доход на член от семейството 350.00 лв. няма да се класираме отново без развод:)
#19 | 11.11.2013, 15:10
Публикации: 7233 / 1081
А каква е цената на развода - минимума държавни и съдебни таксии подобни?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове