Ползване на отпуска след изтичане на майчинство

28.12.2012, 17:13 6016 3

28.12.2012, 17:13
Публикации: 2 / 0
Здравейте!
Моят случай е следния:  :smile1: В края на януари детето ми навършва 2 годинки.Казват ми,че имам право на 40 дни отпуск, който ми се полага, след което искат да ме освободят от работа  :'( Може ли да ми кажете какви са ми правата, колко дни отпуск ми се полага за 2013 година и могат ли да ме съкратят? Поне да използвам обезщетението от бюрото по труда..С една дума какво има право работодателя да напряви и какво работника при тези обстоятелства? Трябва ли да ме уведомят с едномесечно предизвестие?
Благодаря Ви за съдействието и помощта! :thumbup:
#1 | 28.12.2012, 18:54
Публикации: 3145 / 253
1. Не могат да Ви съкратят без разрешението на инспекция по труда, а тя (колкото ми е известно) не дава такива за майки с малки деца
2. Трябва да Ви връчат едномесечно предизвестие, ако не го направят имате право на обезщетение за неспазено предизвестие
3. Ако Ви съкратят имате право на обезщетение в размер на една брутна заплата за ненамиране на работа в срок от един месец и след като Вие си пуснете декларация при тях за това
4. За 2013г ще Ви се полага платен отпуск пропорционално на зачетения стаж за 2013г
5- Ако Ви съкратят без разрешение от инспекцията, имате право да ги осъдите до два месеца от дата на съкращаване и съдът ще Ви възстанови на работа, защото сте под закрилата на чл.333 от КТ.
Успех! :)
#2 | 29.12.2012, 11:34
Публикации: 2 / 0
Много Ви благодаря за информацията! Помогнахте ми изключително много!  :give_rose:
Весели празници на всички! Бъдете живи и здрави!   :smile1:
#3 | 29.12.2012, 22:57
Публикации: 1 / 0
Ако фирмата няма задължения към НАП внесени са всички осигуровки по ведомостта,но има само лихви като задължения ще ги вземи ли НАП
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група