ИТ

05.01.2013, 09:34 3704 2

05.01.2013, 09:34
Публикации: 932 / 28
проверка от ИТ инспектора отразява нарушение за неотбелязана  точна сума в трудовият договор на начисленият клас / в договора е посочен само процента за изчисляване  /  правилно ли е ..

#1 | 05.01.2013, 10:15
Публикации: 6403 / 1130
Не мисля, че е правилно, защото точната сума на допълнителното възнаграждение се променя всяка година с определения процент и това означава сключване на допълнително споразумение при всяка промяна, за която от своя страна не е необходимо ДС, тъй като се касае за увеличение на възнаграждението, за което не е необходимо съгласието на работника.

Да обобщим:

1. Трудовият договор трябва да съдържа размера на допълнителното възнаграждение за трудов стаж (чл. 66, ал. 1 от КТ)
Скрит текст :

Но под каква форма? В процент или в абсолютна стойност?

2. В индивидуалния трудов договор размерът на допълнителното възнаграждение се определя в процент към основната работна заплата (чл. 12 от НСОРЗ)
Скрит текст :

3. Ежегодното увеличаване на сумата на допълнителното възнаграждение е предварително уговорено под формата на процент в индивидуалния трудов договор и не е необходимо подаването на писмено уведомление на работника, нито сключването на допълнително споразумение. (чл.66, ал.5 от КТ и чл. 118, ал. 3 от КТ)
     
Скрит текст :
#2 | 05.01.2013, 10:31
Публикации: 932 / 28
благодаря и аз съм на същото мнение . :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група