Разходи за бъдещи периоди

09.01.2013, 12:04 9974 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

09.01.2013, 12:04
Публикации: 427 / 4
Преди години са платили от ф-та 12 000лв за реклама и ми е зависнало дебитно салдо по 613 с-ка. Как да ги изчистя/тоест да я приключа в 2012г? :hmmm:
#1 | 09.01.2013, 12:11
Публикации: 427 / 4
703/612?
#2 | 09.01.2013, 12:38
Публикации: 6324 / 1029
Признавате частта от разхода за текущ срещу кредитиране на разхода за бъдещи периоди и си приключвате текущия разход срещу съответните приходи или директно.
#3 | 12.01.2013, 12:03
Публикации: 2 / 0
Няма ли направен погасителен план за този разход? Аз имах също остатъчна сума поради неправилно изчислен погасителен план и,за да приключа годината, го изписах в 612-та, т.е.     612/651 . Дано съм била полезна!
#4 | 21.02.2015, 22:54
Публикации: 96 / 3
В ДЗЗД, създадено във връзка с обществена поръчка м. ноември 2014 няма приходи. Получен е само аванс по договор. В същото време има разходи за банкови такси, за платени копирни услуги и за префактурирани разходи от едно от ЕООД-та. Осчетоводила съм ги като разходи за бъдещи периоди, защото поръчката все още не е приключила. Правилно ли съм постъпила? За получения аванс има по банковата сметка лихва от 0,20 лв. Как да постъпя? Да подам ли декларация за неактивност за 2014?
#5 | 22.02.2015, 09:06
Публикации: 6324 / 1029
Строго по буквата на закона не е редно.
Но ако размислим каква е целта на декларацията - да се определи облагаем финансов резултат - при нулев ОПР не виждам защо да не се подаде декларация за неактивност. :smile1:
#6 | 22.02.2015, 10:57
Публикации: 96 / 3
Благодаря. Въпреки, че няма отчетени приходи и разходи, все пак според мен има някаква дейност през годината и затова мисля да подам ГОД с баланс, ПП и нулев ОПР. Все пак имам някакви взаимоотношения със свързани лица и мисля, че трябва да си попълня част VI от декл. по чл.92. При евентуални насрещни проверки ще имам данни в ЕООД-то към 31.12.2014г. Само се колебая тези 20 стотинки от лихви по банковата с/ка какво да ги правя - да ли да не ги посоча като приход или приход за бъдещ период. Какво ще ме посъветвате да направя?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове