Осигурителен стаж проблем

06.02.2013, 23:13 3797 2

06.02.2013, 23:13
Публикации: 4 / 0
Здр, имам трудов стаж 2 години и 11 месеца в една фирма. Преди това съм работил 6 месеца, но поради не корекно попълнена трудова книжка, от НОИ не ми признават трудовият стаж (този 6-то месеца) и за това ми отпуснаха 4 месеца обезщетение вместо полагащите ми се 6 месеца. Тъй като фирмата в която имам 6 месеца трудов стаж е в друг град отидох и поисках да ми издадат УП-3, казаха ми, че до 15 дена ще ми го издадат, но вече минаха 2 месеца, когато се обаждам по телефона все ми казват да почакам, когато са готиви ще ми звъннат :(. Какво мога да направя аз в този случай как да се защитя, има ли някакъв начин НОИ служебно да ми зачете стажа. моля за помощ. Идеи и съвети някой сблъскал ли се с такъв проблем.
#1 | 07.02.2013, 08:02
Публикации: 1202 / 120
Ако имате персонален код за достъп до персоналния си осигурителен регистар  можете да проверите дали изобщо са Ви осигурявали от тази фирма .... може и това да е причината да ви мотаят с документа, а и НОИ имат служебен достъп и едва ли разчитат и се доверяват само на представените документи от Вас.
#2 | 07.02.2013, 10:14
Публикации: 4 / 0
Имам персонален код и проверих внасяни са осигуровки. Проблема е,че не ми е била попълнена трудовата книжка както трябва, това е обяснението на НОИ. Не пише "осигурителният стаж е равен на зачетения трудов стаж".
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група