ДОД в/у наем помещение етажна собственост

02.03.2013, 11:03 6993 8

02.03.2013, 11:03
Публикации: 3 / 0
Здравейте Моля Ви за малко помощ
Отдадено помещение етажна собственост на ЕООД за 2012 изплатен наем и одържан ДОД като са издадени сл.бележки и СИС на физическо лице което в случая се явява касиера а не както е трябвало да се обложи с окончателен данък.
Може ли да ми дадете идея как би могло да се коригира всичко това
#1 | 02.03.2013, 19:05
Публикации: 6405 / 1132
Предполагам, че данъкът е удържан и внесен от фирмата наемател.
Сменете служебната бележка и СИС и анулирайте тези, които са издадени на касиера.
#2 | 02.03.2013, 19:28
Публикации: 3 / 0
 Да удържан и внесен е данъка но грешно изчислен след нормативно признати разходи 10%.
Вашата идея е да преиздадем бележките   а разликата от сумата да до внесем сега
#3 | 02.03.2013, 19:48
Публикации: 6405 / 1132
Да, мисля, че не е фатално :smile1:
#4 | 02.03.2013, 19:59
Публикации: 3 / 0
 :smile1: Благодаря ви много .
#5 | 03.03.2013, 17:40
Публикации: 9 / 0
Вашата идея е да преиздадем бележките

Не мисля, че имате задължение "да преиздавате бележките". В този случай "тези" бележки не се издават въобще.
 :hi:
#6 | 03.03.2013, 18:24
Публикации: 6405 / 1132
Не мисля, че имате задължение "да преиздавате бележките". В този случай "тези" бележки не се издават въобще.

Уважаема г-жо Куклева,
Бихте ли подкрепили с аргументи от нормативната уредба Вашето твърдение?
Моето мнение е, че доходът на етажната собственост от наем, когато наемателят е задължен да удържа и внася данъка, т.е. когато е предприятие или самоосигуряващо се лице, не може да се документира по друг законен начин, освен със служебна бележка.
Намирам основание за тази своя убеденост в чл. 9, ал. 3; чл. 44, ал. 4; чл. 45, ал. 8 от ЗДДФЛ, както и в раздел ІV от указание на МФ, Изх. № УК-2/23.03.2011г.

Ако, евентуално, съм в заблуждение и въвеждам в такова останалите колеги, моля предварително да бъда извинена.
С интерес очаквам алтернативно решение на поставения въпрос.
#7 | 03.03.2013, 20:04
Публикации: 9 / 0
в сила от 01.01.2012 г.) С окончателен данък се облагат доходите от наем или друго възмездно предоставяне на имущество в режим на етажна собственост с форма на управление общо събрание на собствениците.........

а указанието, което цитирате е от 2011 г :hi:
#8 | 03.03.2013, 20:22
Публикации: 6405 / 1132
Благодаря.
А бихте ли споделили как се документира разходът при фирмата наемател и съответно приходът при наемодателя? С документ по чл. 9, ал.2 ли?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група