Задължения към НАП

12.03.2013, 08:57 4038 2

12.03.2013, 08:57
Публикации: 156 / 1
Може ли някой да обясни как от НАП прихващат задълженията си. Направих справка за извършени плащания и погасени задължения с тях и тотално се обърках. През януари съм внесла сума за осигуровките за декември, а те ми прихващат ЗО, ДОО, ДОД, ДДС за януари и същевременно частични за декември. От плащането ми за СОЛ по същия начин. Само да отбележа, че съм направила справка за стари задължения и нямам такива! Ако някой е схванал какво и как прихващат нека разясни.
#1 | 12.03.2013, 09:07
Публикации: 962 / 103
Може би имате някакви надвнесени (или необвързани) суми от предходна година, които през 2013 са прехвърлени към единната сметка и с част от тях са покрити новите задължения. Задайте в справката за погасените задължения за начална дата по-стара година и ако има някакъв остатък от преди, ще видите точно каква е сумата, на коя дата е постъпила в НАП и можете да си проверите платежните нареждания за съответния период.
#2 | 12.03.2013, 09:23
Публикации: 156 / 1
Имам надплатени 5ст. и ако ЗО за декември са напр. 600лв, аз съм внесла 2000лв през януари (с едно платежно за всички осигуровки за декември), от които 500лв. за ЗО (а не пълните 600лв), прихванати са 100лв за ДОО за януари, 50 лв ЗО за януари и т. н. Няма никаква логика или поне аз не я схващам.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група